Emlakta yeni müşteri kazanmanın 7 yolu!

Yazıyı paylaş:


Gayrimenkul danışmanları için yeni müşterilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak önemlidir… Potansiyel müşterilere giden yolun ilk adımı ise planlı olmak. Başka bir deyişle önce planlama yapmak, sonra harekete geçmek! Ne de olsa yeni müşteri kazanmak, belirli bir strateji ve süreklilik halinde yapıldığı takdirde başarıyı getiriyor.

 

Zingat.com’daki yenilikleri keşfedin!

İşte emlak sektöründe yeni müşteri kazanmanın 7 etkili yolu…

1. Etkinliklere katılın
Sektörler ilgili etkinlikler, potansiyel müşterilere ulaşmanın en kolay yollarından biri. Bu etkinliklere katılırken yanınızda kartvizitinizi mutlaka bulundurmayı ve insanlara kendinizi tanıtmayı unutmayın!

 

2. Sektörle ilgili bilginizi aktarın
Ev satın almak ya da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen bir kişi buna aracılık edecek bir profesyonele her anlamda güvenmek ister. Bu güveni oluşturmanın en etkili yolu da bilginiz ve deneyiminiz…
Son yıllarda emlak sektörünün gidişatı, kârlı gayrimenkul yatırımı gibi genel bilgilerin yanı sıra hizmet verdiğiniz bölgedeki emlak fiyatları, bu ilçede ya da semtte kimlerin yaşadığı, yakınında bulunan metro, hastane, okul, alışveriş merkezi gibi spesifik bilgilere de hâkim olmalısınız. Bu tür konulardaki bilgi ve deneyiminizi kişileri sıkmadan aktarmalısınız.

 

Emlak kariyerinizi parlatmanın yolları!

 

3. İlk adımı siz atın
Potansiyel müşterilerinize hızlı bir şekilde tanışmak için ilk adımı siz atın. Onlara kendileri ve gayrimenkul beklentileriyle ilgili sorular sorun. İlgilendiğiniz ortak konular bulup, keyifli bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

 

4. Sürekli iletişim halinde kalın
Tanıştığınız kişi yeni bir ev arıyorsa ya da gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsa iletişim bilgilerini alarak sürdürülebilir bir iletişimin ilk adımını atın. E-posta ya da telefonla iletişiminizi sürekli hale getirin. Yılbaşı, bayram ya da doğum günü özel günlerde müşterilerinize e-posta ya da sms göndererek kendinizi hatırlatabilirsiniz.

 

5. Müşteri memnuniyeti sağlayın
Kulaktan kulağa pazarlama hâlen günümüzün en etkili pazarlama yöntemleri arasında… Bu yüzden müşterilerinizin memnuniyetini önemseyin! Hizmet verdiğiniz bir müşteriniz sizi çevresindeki birçok kişiye önerebilir. Bu fırsatı kaçırmayın!

 

6. Sosyal medyayı etkin kullanın
Sosyal medya hesaplarınızı doğru yöneterek birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Sosyal medyayı nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız, hemen “Gayrimenkul danışmanları için sosyal medya sırları” haberimize tıklayın!

 


7. Emlakla ilgili topluluklara katılın
Sadece müşterileriniz değil, sektördeki rakiplerinizle de sürekli iletişim halinde olmalısınız. Bazı dönemlerde birbirinize müşterilerle ilgili yönlendirmeler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyal medyadaki emlak oluşumlarına üye olarak yeni kişilerle tanışabilir ve müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz.


BENZER YAZILAR