En çok konut satın alınan şehirlerde emlak fiyatları!

Yazıyı paylaş:

Zingat.com, 2018’in ilk sekiz ayında en çok konut satışının gerçekleştiği ilk beş şehir olan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’daki satılık ortalama konut fiyatlarını açıkladı. Buna göre İstanbul yine en pahalı il olarak şaşırtmazken, şehrin en pahalı ilçesi ise Beşiktaş oldu. İşte Zingat.com Bölge Raporu Eylül 2018 verilerine göre o şehirlerdeki ortalama satılık konut fiyatları…

Zingat.com, 2018’in ilk sekiz ayında en çok konutun satıldığı ilk beş şehir olan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa‘daki ortalama 100 metrekarelik bir konut için satış fiyatlarını paylaştı.

 

 

İstanbul’un ardından İzmir geliyor

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, bu beş il arasında satılık konut fiyatı ortalaması en yüksek il 398 bin 103 TL ile İstanbul. TÜİK verilerine göre bu yılın ilk sekiz ayında en çok konutun satıldığı ikinci il olan Ankara’nın, satılık konut fiyat ortalaması bakımından bu beş il arasında en alt sırada yer aldığı görülüyor.

İzmir’de satılık konut fiyatı ortalaması 299 bin 451 TL olurken, İzmir’i 205 bin 795 TL ile Antalya izliyor. Antalya’yı 202 bin 116 TL ile Bursa ve 181 bin 697 TL ile Ankara takip ediyor.

 

 

İstanbul’un en pahalı ilçesi Beşiktaş

Zingat.com, bu beş ilin en uygun fiyatlı ve en pahalı ilçelerinin listesini de paylaştı. Buna göre İstanbul’un en pahalı ilçesi 1 milyon 84 bin 495 TL’ye ulaşan satılık konut fiyat ortalamasıyla Beşiktaş olurken, şehrin en uygun fiyatlı ilçesi ise 198 bin 217 TL ile Esenyurt oldu.

 

İstanbul’un en pahalı ilk 5 ilçesi fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

İstanbul’un en uygun fiyatlı ilk 5 ilçesi fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

İzmir’in en pahalı ve en uygun fiyatlı ilçeleri fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

Antalya’nın en pahalı ve en uygun fiyatlı ilçeleri fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

Bursa’nın en pahalı ve en uygun fiyatlı ilçeleri fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

Ankara’nın en pahalı ve en uygun fiyatlı ilçeleri fiyat ortalamalarıyla birlikte şöyle:

 

Evimin değeri ne kadar? Satış fiyatını hesaplama yolları!

BENZER YAZILAR