En iyi arsa yatırımı için 10 değerli bölge!

Yazıyı paylaş:


Arsa yatırımı yapacaksınız, ama nerede? Hangi şehirde, hangi bölgede arsa yatırımı yapmak daha kârlı? Aklınızdaki sorular bunlar ise, yakın gelecekte de değerini artmaya devam edecek bölgelere göz atın.

 

Gayrimenkul yatırımı için 3 seçenek

Gayrimenkul yatırımı için kullanılan “güvenli liman” tanımı her dönem geçerliliğini koruyor. Bunun başlıca nedeni, gayrimenkul sektörünün ülke ekonomisinin lokomotiflerinin başında gelmesi kadar her yıl artan altyapı ve ulaşım yatırımlarının yanı sıra kentsel dönüşüm ile ilgili faaliyetlerin aralıksız sürüyor olması.

Birikimini gayrimenkulden yana kullanmak isteyenler için üç yatırım seçeneği var:

Konut projeleri
Arsa arazi
İş yeri

 

Kârlı Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır?

 

Eğer gayrimenkul yatırımı için arsa-arazi satın almayı düşünüyorsanız, Ekonomist dergisinin hazırladığı “Yükselen Bölgeler” isimli dosya haberden hareketle büyükşehirlerdeki en iyi arsa yatırımı bölgelerini sizin için derledik.

 

En iyi gayrimenkul yatırımı için ulaşım avantajına dikkat!
Tercihiniz hangi gayrimenkul olursa olsun “Nerede ev/işyeri/arsa almalıyım?” sorusuna yanıt alırken ilk kriteriniz ulaşım avantajı olmalı.
Son yıllarda hızlı ve modern ulaşımı merkezine alan pek çok proje hayata geçirildiği için, en kârlı arsa yatırımı için de bu projelerin çevre bölgelerine odaklanarak araştırma yapmak doğru ilk adım olabilir. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu ilk akla gelenler… Tabii bir de büyükşehirlerde ulaşım ağlarını daha da genişleten metro-metrobüs gibi toplu taşıma projelerini takip etmek gerekiyor.

arsayatirim.2

Arsayı satın aldıktan sonra yeni düzenlemeleri ve arsanın bulunduğu bölgedeki gelişmeleri mutlaka takip edin. Özellikle yerel yönetimdeki imar planlarındaki askı süreçlerini dikkate alın. Arsanız değerlendikten sonra doğru zamanda satışa çıkartabilirsiniz.

 

Arsa yatırımı yapacaklar dikkat!

 

En iyi arsa yatırımı için değerli bölgeler
Arsa yatırımı yapacaklar için önümüzdeki yıllarda da değerlenmeye devam edecek bölgeleri şehir şehir ayırdık. Bölgelerin emlak raporlarını merak edenlerin linkleri tıklaması yeterli.

Küçük bir not: Linkler sizin için, Türkiye’nin akıllı emlak sitesi Zingat.com’un söz konusu bölgelerdeki emlak fiyatlarının yıllar içindeki dağılımından bölgenin sosyo-ekonomik durumunu gösteren demografik bilgilere kadar güncel Emlak Raporu’nu geniş bir yelpazede gözler önüne seriyor olacak.

 

İstanbul
Kayaşehir
Arnavutköy
Çekmeköy

 

3. Köprü ile ilgili gayrimenkul yatırımında 10 ipucu!

 

İzmir
Bayraklı bölgesi
Bornova-Pınarbaşı bölgeleri
Bornova Ankara Caddesi

 

Ankara
Çankaya -Mustafa Kemal Mahallesi
Oran-İlkbahar bölgeleri

 

Bursa
Osmangazi-Demirtaş bölgeleri
Nilüfer-Görükle bölgeleri


BENZER YAZILAR