Esenyurt’ta 183 bin TL’ye satılık daireler!

Yazıyı paylaş:


İstanbul Esenyurt, son yıllarda konut projeleri ve metrekare bazlı ucuz konutlarıyla dikkat çeken bölge. Esenyurt tapu sorunu çözüme kavuşunca bölgede emlak piyasası da hareketlendi. Uygun fiyatlı konutlarıyla ev almak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Esenyurt, bölgedeki metrobüs gibi ulaşım olanaklarıyla da cazip bir hâle geliyor.

Esenyurt satılık daire fiyatlarında artış
Bölgenin gelişmesiyle birlikte Esenyurt satılık daire fiyatları da artmaya başladı. Ancak Esenyurt satılık daire bakımından hâlâ İstanbul’da ucuz konut alınabilecek ilçelerin başında geliyor. Peki bir yılda Esenyurt satılık ve kiralık konut fiyatlarında nasıl bir değişim yaşandı? REIDIN verilerine göre Esenyurt ilçe genelinde konut kira değeri 10,13 TL/metrekare iken, Esenyurt konut satış fiyatı 1690 TL/ metrekare oldu. Bir önceki yılın Haziran ayına göre ise kira değeri için %23, satış fiyatı içinse %24 artış yönlü yıllık değişim gerçekleşti.

Esenyurt Namık Kemal Mahallesi yükselişte!
REIDIN verilerine göre Esenyurt Namık Kemal Mahallesi sırasıyla % 41 ve %30’luk artış ile hem yıllık kira hem de yıllık satış fiyatındaki değişim oranı en yüksek olan bölge olarak karşımıza çıkıyor. Yıllık satış fiyatındaki %30’luk değişim oranı ile ön plana çıkan diğer bir bölge ise Esenyurt Fatih Mahallesi oluyor.
İşte Esenyurt’ta öne çıkan uygun fiyatlı markalı projeler ve satılık daireler..

 

Önay Life Residence

Esenyurt onay life
183.000 TL
Teslim tarihi: Eylül 2018
Önay Grup tarafından İstanbul Esenyurt’ta hayata geçirilen Önay Life Residence, bir blokta 442 adet daire, 23 adet dükkan ve 14 adet home ofisten oluşuyor.
Evalpark İstanbul (Evalpark Bahçeşehir)

Esenyurt evalpark
230.400 TL
Teslim tarihi: Ekim 2018
Evalpark İstanbul, Eval İnşaat tarafından İstanbul Esenyurt’ta inşa edildi. Projede, 6 blokta 1166 adet daire bulunuyor.
Evim Yüksekdağ

Esenyurt evim yuksekdag
290.000 TL
Teslim tarihi: Ağustos 2018
Evim Yüksekdağ, Yüksekdağ Gayrimenkul Yatırım tarafından İstanbul Esenyurt’ta geliştirilen bir konut projesi. 11000 metrekare alana sahip olan projede, 363 adet daire ve 9 adet ticari ünite yer alıyor.

 

Aris Grand Tower

esenyurt aris grand
299.460 TL
Teslim tarihi: Mayıs 2018
Aris Yapı tarafından İstanbul Esenyurt’ta inşa edilen Aris Grand Tower projesinde 310 adet daire ve 18 adet ticari alan bulunuyor.
Babacan Premium

esenyurt babacan-premium
305.500 TL
Teslim tarihi: Eylül 2018
Babacan Yapı tarafından İstanbul Esenyurt’ta hayat geçirilen projede; konut,otel ve alışveriş merkezi (AVM) bulunuyor. Projede; 5 blokta toplamda 1216 adet konut, ofis ve 102 adet ticari ünite yer alıyor.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap