Şık ve sade evler için dekorasyon fikirleri!

Yazıyı paylaş:


Ev dekorasyonu şık olduğu kadar konforlu ve ferah da olmalı. Eski zamanların devasa salon takımları, abartalı objeleri, boydan boya halıları, iç karartan duvar renkleri artık yerini daha sade ve minimalist bir dekorasyona bıraktı!

Salon dekorasyonu trendleri

Evin en önemli mekanlarından biri salon, en çok da vakit geçirilen alanlardır. Bu sebeple salon dekorasyonunun şık olması kadar konforlu olması da önemlidir. Eğer salonunuzu yeniden dekore etmek istiyorsanız tavsiyelerimize göz atın…

• Ev dekorasyonuna öncelikle en çok vakit geçirdiğimiz salondan başlamak gerekir! Salon mobilyasındaki minimalist trend devam edecek gibi. Eski salon takımlarında yer alan devasa ve gereksiz vitrinlere artık yer yok! Bunun yerine salonu daha ferah ve trend gösterecek olan dikdörtgen masalar, tv üniteleri ve estetik konsollar salonda yerini alacak.

• Ve olmazsa olmazımız ahşaplar! Koyu ve orta açıklıktaki ahşap konsollar, kapaklarında ve masalarda koyu renk camlarla birleşiyor. Özellikle koyu ahşap ve siyah cam ikilisi şüphesiz en çok öne çıkan trend olacak. Son derece modern ve elit bir görünüm için salonunuzda ahşap salon takımları olmasına özen gösterin.

• Bu sade ama çarpıcı dekorasyonunuzu açık tonlardaki duvar renkleriyle tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında gri ve füme tonları da tercih edilebilir.

Koltuk takımları renkli ve desenli!

• Koltuk takımları bu yıl olduğu gibi oldukça renkli ve desenli! Birbiriyle uyum içindeki pastel renkler, çiçek desenleriyle buluşuyor.

• Özellikle berjerlerin kanepelerle kontrast renkler içinde olması oturma gruplarını şık ve daha modern kılıyor.

Yatak odası dekorasyonu trendleri

• Günün tüm yorgunluğunu giderdiğimiz yatak odasında dekorasyonu için iki anahtar kelime var; huzur ve ferahlık! Yatak odanızda ne kadar çok açık renk eşyalar kullanır ve az mobilya kullanırsanız o kadar ferah bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz kendinize.

• Örneğin parkeleriniz laminant ise tek ve küçük bir parça halı yeterli olacaktır. Halılarınızın antibakteriyel olmasına dikkat edin elbette. Halıların üzerlerinde tuttukları mikrop ve maytlar solunum yoluyla tüm gece bedenimize girmektedir.

• Tüllerde pembe, lila ve mavi tonlara gidebilirsiniz. Özellikle yatak odasında pembe renk kullanımının ortama fazlasıyla pozitif enerji yüklediği belirtiliyor. Tülünüzde, yatak örtünüzde ya da aksesuarlarınızda pembeye az da olsa yer vermenizi öneririz.

• Yatak başları da eski trendlerden olan tahtadan değil, daha yumuşak, içi dolgulu kaplamalar moda durumda.

 

 


BENZER YAZILAR