Ev ısısını korumanızı sağlayacak 4 yöntem

Yazıyı paylaş:

Soğuk havaların etkili olmasıyla birlikte ev ısısını korumak için de bazı önlemler almak gerekiyor. Birkaç küçük adımla evinizin ısısını kolaylıkla koruyabilirsiniz. Evi soğuktan korumak ev yaşamınızda hem konfor  hem de ısınma giderlerini azaltmanızı sağlar.

 

1) Kombi bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin

Kombiden tam performans almak ve doğalgaz faturasını azaltmak için kombi bakımını mutlaka yaptırmak gerekiyor. Kombi bakımı, tasarruf sağlamasının yanı sıra güvenlik açısından da önem taşıyor. Bu sebeple her yıl rutin olarak kış ayları gelmeden kombinizin bakımını yaptırmalısınız.

2) Radyatörlerin önünün açık olmasına özen gösterin

Radyatörün önündeki koltukta oturmak keyifli olabilir ancak radyatörden gelen ısının evin içinde dağılmasını engeller. Eşyalarınızı radyatörlerden uzaklaştırarak sıcak havanın serbest dolaşımını artırabilirsiniz.

3) Pencere ve kapılardan gelen soğuk havayı durdurun

Soğuk havayla birlikte pencereler ya da balkon kapıları soğuk hava sızdırabilir. Kapı ya da pencerelerde soğuğu engellemek için silikon ya da yapışkanlı süngerler kullanabilirsiniz. Uygun fiyata alabileceğiniz silikonu silikon tabancasıyla uygulayabilir, yapışkanlı süngeri de kolayca takabilirsiniz.

4) Güneşli günlerde perdelerinizi açın

Güneşli günlerde perdelerinizi açarak, gün içinde güneş ışığının ısısından yaralanabilirsiniz. Hava karardığında ise perdelerinizi çekerek soğuk havanın girişini önleyebilirsiniz.

 

Evde kış hazırlığı için 9 kolay ipucu

BENZER YAZILAR