Ev satışında güven kazanmanın 4 sırrı!

Yazıyı paylaş:


Ev satmak ya da satın almak hayatta verilecek en önemli kararlarından biri. İşte tam da bu noktada gayrimenkul danışmanı ile müşterileri arasında kurulacak “güven bağı” büyük öneme sahip.

 

Emlak dünyasının altın kuralları!

 

Gayrimenkul arayışında “güvenilir” danışman olmak!
Ev satmak ya da almak isteyenler, gayrimenkul danışmanlarının onların yanında olduğunu hissetmek ister. Gayrimenkul danışmanları için müşterilerinin güvenini kazanmak, uzun vadede başarının sırlarından biri.
Eğer müşterinizi önemsediğinizi gösterir ve tek amacınızın para kazanmak olmadığı algısını yaratırsanız, güven bağının kolayca oluştuğunu görebilirsiniz. Peki gayrimenkul danışmanları müşterileriyle nasıl güven bağı oluşturabilir?

 

Evin satış fiyatı nasıl belirlenir?

 

İşte müşterilerinizin gözünde “güvenilir gayrimenkul danışmanı” olmanın 4 sırrı…

emlak.guven.2

1) Arkadaş olun!
• Her şeyden önce müşterilerinizle arkadaş olmalısınız. Bir gayrimenkul danışmanı olarak onların yararına çalıştığınızı hissettirmelisiniz.
• Müşterinizin bütçeyle ilgili yorumlarınıza ve ev satın almakla ilgili tavsiyelerinize her zaman ihtiyacı vardır. Müşterinize ev satın almak istediği bölge ve ev özelliklerine göre yeni alternatifler de sunabilirsiniz.
• Ayrıca evini satmak isteyen müşterilerinize de evin fiyatının belirlenmesi ve daha hızlı, faydalı bir satış için ev ile ilgili tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

2) En iyi teklifi yapın
• Gayrimenkul danışmanları hem evi satan hem de alan kişilerin çıkarlarını göz önünde bulundurduğunu göstererek, her iki tarafı da memnun edecek uygun bir fiyat belirlenmesinde etkin rol oynamalı.
• Çok az müşteri satılık evi ilan fiyatıyla satın alır. Birçok kişi, ilanda yer alan fiyatın daha düşüğünü talep eder. Böyle bir durumda gayrimenkul danışmanı arabulucu bir tavır sergilemeli.
• Güvenilir bir gayrimenkul danışmanı, ev satın almak isteyen kişiye, talep ettiği indirimin evin gerçek değerinin çok altında olduğunu sebepleri belirtilerek uygun bir dille anlatmalı.

emlak.guven.3

3) Size güvenmeleri için bir sebep sunun
• Gayrimenkul danışmanları müşterilerin güvenini kazanmak için onlara sebepler de vermeli. İşe başarı hikâyelerinizi aktarmakla başlayabilirsiniz.
• Emlak sektöründeki profesyonel geçmişinizi, emlak portföyünüzü ve daha önce hizmet verdiğiniz müşterilerle ilgili memnuniyetleri aktarmaktan vazgeçmeyin.

4) Bölgeyi tanıtın
• Müşterilerinize evin bulunduğu bölgeyle ilgili özel bilgiler vererek, o bölgedeki uzmanlığınızı gösterin. Mesela bölgedeki okullar, alışveriş merkezleri, restoranlarla ilgili veya ulaşım olanakları ve gelişimi hakkında mutlaka müşterinize farklı bilgiler sunun.
• Müşterilerinize gayrimenkulün bulunduğu bölge ile ilgili detaylı bilgi verirken, Zingat.com Bölge Raporu’ndan mutlaka yararlanmanızı tavsiye ederiz!


BENZER YAZILAR

Yorum Yap