Evde enerjiyi yükselten renkler!

Yazıyı paylaş:


Ev dekorasyonunda kullanılan renklerin ruh halini etkilediği ve enerji seviyesini yükselttiği bir sır değil. Renklerin psikolojik etkileri birçok bilimsel araştırmayla kanıtlandı. Her renk tipik olarak belirli duygular ile ilişkili, bu nedenle ruh halinizi iyileştirici bir dekor için parlak tonları ve sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.

İşte evde daha iyi hissetmenizi sağlayacak renkler…

 

Sarı

Sarı, evde pozitif enerji kaynağıdır. Evinizde neşeli ve enerjik bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız yumuşak sarı tonlarını kullanmaya çalışın. Duvarlar için neon sarıdan kaçınırken, abajur, yastık, resim çerçevelerinde, masa ve sandalye renginde yaratıcı olmaktan korkmayın çünkü çeşitlilik enerjinizi artırır.

 

Parlak yeşil
Yeşil genellikle sakinleştirici olarak kabul edilse bile, parlak ve canlı tonları sizi canlandırmak için güçlü bir etki yaratır. Yeşil seçiminde doğadan ilham alabilirsiniz.

 

Turuncu
Turuncu, enerji ve coşkuyu temsil eden heyecan verici bir renktir. Egzersiz yaparken ve mutfakta harika bir renk olabilir ancak dinlenmek istediğiniz alanlar ve yatak odası için pek uygun değil.

 

 

Pembe

Pembe, eğlenceli ve enerjik bir his yaratır. Sevginin rengi olarak bilinen pembenin sakinleştirici bir etkisi olduğu da belirtiliyor. Pembe bir abajur, mumluk, vazo gibi bir aksesuara evinizde mutlaka yer açın.

 

 

Evinizde huzurlu bir atmosfer yaratmak için harika fikirler!

BENZER YAZILAR

Yorum Yap