Evdeki kusurları yok edecek pratik yöntemler

Yazıyı paylaş:

Evinizdeki eşyaların yenilenmesi gerektiğine inanıyorsanız, büyük bir masrafa girmeden önce bir daha düşünün çünkü pratik yöntemlerle de ev eşyalarınızın eksiklerini giderebilirsiniz. Üstelik bazı kusurlu eşyalarınızı yeniden kazanabileceğiniz gibi küçük düzenlemelerle yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Önce düzen

* Basit depolama yöntemleriyle daha ferah bir eve sahip olabilirsiniz. Evinizi düzenlemeye, kullanmadığınız eşyaları yaşam alanınızdan çıkarmakla başlayabilirsiniz.

* Evdeki dolapların içine koyacağınız kutularla ekstra bir alan elde edebilirsiniz.

* Eşya satın alırken, fonksiyonel olmasına dikkat ederseniz, dağınıklık için önlem alabilirsiniz. Ancak küçük eklemelerle de dilediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Örneğin; yatak başınızın çevresine, hol ve mutfağa yerleştireceğiniz bir raf sistemi, eşyalarınız için önemli bir alan sağlar.

* Evde düzeni bozan diğer unsur da elektronik eşya kabloları… Elektronik eşyaların kabloları dağınık görünüme neden olur. Bu karmaşadan kurtulmak için çoklu prizlerle kabloları duvara sabitleyebilir ya da dekoratif kablo kutularıyla düzenleyebilirsiniz.

 

 

Yenileme zamanı!

* Eskiyen eşyalarınızı çok fazla harcama yapmadan yenileyebilirsiniz. Çizilmiş, yıpranmış ahşap mobilyalarınızı zımparalayıp, farklı bir renge boyayabilir ya da yüzeylerini duvar kâğıdıyla kaplayabilirsiniz.

* Yeni bir koltuk takımı almak yerine koltuklarınızı isteğiniz kumaş tipiyle kaplatabilirsiniz. Eğer koltuklarınız çok eski değilse kırlent kılıflarını değiştirerek yeni bir hava yaratabilirsiniz.

* Yıpranmış duşakabini söküp, duş perdesi takabilirsiniz. Duşakabinden vazgeçmek istemiyorsanız, renkli çıkartmalarla hasarlı bölgeleri gizleyebilirsiniz.

* Lavabonun altındaki tesisat borularını dekorasyonunuza uygun kumaşlarla kapatabilirsiniz.

* Çiçekler evin enerjisini yükseltir, salon bitkileriniz için farklı saksıları deneyebilir, boyama, hasır örgü gibi dekoratif seçenekleri uygulayabilirsiniz.

 

Evde tadilat yapmanın 3 püf noktası!

 


BENZER YAZILAR