Evden ofise, ofisten eve dönen sihirli alanlar!

Yazıyı paylaş:

“Evden ofise, ofisten eve dönen sihirli alanlar” olarak tanımlanabilecek Multi Evler, Emlak Konut GYO Güvencesi ile Tahincioğlu Gayrimenkul’ün Nidapark Küçükyalı projesi içerisinde Büyükada etabında yer alıyor.

Pandemi ile tüm dünyada yaşam biçimleri değişiyor. Evde geçirilen zaman bizlere yaşam alanlarımızın önemini gösterdi. Ofis kullanımının azalması ve evden çalışma sistemine ani bir geçiş yapılması, evlerde ofis ortamının yaratılmasını mecburi hale getirdi. Tahincioğlu Gayrimenkul de bu değişime cevap verecek ve Türkiye’de bir ilk olan “Multi Evler” ile hayatımıza yeni bir soluk getirdi.

Multi Evler’i “home ofis” olarak düşünmeyin, bunun çok ötesinde bir konsepte sahip. 10 ve 30 metrekare arası değişen geniş terasları, 3,35 metre tavan yüksekliği ve en küçüğü 76, en büyüğü 165 metrekare olan Multi Evler sadece home ofis olarak değil, konut sahiplerinin çocuklarıyla da rahatlıkla yaşayabileceği ferah bir ortam sunuyor.  Biz de Multi Evler ile ilgili merak edilenleri Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak’a sorduk.

Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak

 

Multi Ev nedir?

Multi Ev, konut sektörüne farklı bir bakış getiren yepyeni bir konsept. Multi Evler, ev sahibine çoklu kullanım sağlıyor. Yani Multi Ev, size birden fazla kullanım senaryosu ve fonksiyonu sağlayan inovatif ve çok fonksiyonlu bir daire.

 

Multi Evler’in amacı nedir?

Pandemi ile tüm dünyada ve ülkemizde yaşam koşulları değişiyor. Özellikle uzaktan çalışma yöntemine geçilmesi ve bunun birçok sektörde kalıcı hale gelecek olmasıyla birlikte yaşam alanlarımızın formu bambaşka bir şekil aldı. Biz de bu değişimden yola çıkarak alandan tasarruf ettirirken, dairenin tüm hacmini olabildiğince kullanmanıza olanak sağlayacak Multi Evler’i geliştirdik. Mutfağı resepsiyona, salonu, toplantı odası ve ikinci yatak odasına dönüşebilen ünitelerimiz hem konut, hem ofis, hem de konut/ofis olarak kullanılabiliyor. Ünitelerimizi çocuklu ailelerin de yaşayabileceği şekilde tasarladık. İçerisinde değişebilen ve dönüşebilen fonksiyonlar her türlü ihtiyaca cevap veriyor.

Multi Evler’i farklı kılan özellikler neler?

Multi Evler 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleriyle Nidapark Küçükyalı Büyükada’da konumlandırıldı. Multi Evler’de tavan yüksekliği 3,35 metreye ulaşıyor. En küçüğü 76, en büyüğü 165 metrekare olan Multi Evler; 10 metrekareden 30 metrekareye kadar değişen teraslara sahip. Diğer dairelerden farklı olarak buzdolabı ve çamaşır makinesi hariç tüm ankastre ürünler Multi Evler ile birlikte teslim ediliyor. Deniz manzaralı ve geniş teraslı Multi Evler, 3. kattan başlayarak 14. kata kadar çıkıyor. E-5 Karayolu, peyzaj ya da Adalar manzarası seçeneklerimiz mevcut. Ayrıca güvenlik ve girişleri de ofislerden ayrı olarak düzenlendi, bu nedenle ofislerle ortak bir alanı bulunmuyor. Bu da pandemi döneminde gereken izolasyonu size sağlamış oluyor. Evinizden çıkmadan concierge hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Multi Evler’in çoklu fonksiyonları nelerdir?

Multi Evler’deki çoğu ev eşyası hareketli ve çok kolay bir kullanımla ihtiyaç anında çıkarılıp sonrasında kaldırılabilir. Dairelerimizin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:
• Mutfak modülünde gizli masa çıkarılınca gündüz sekreterya masası olarak kullanılabiliyor. Altında 2 adet tekerlekli çekmeceli keson var. İstenirse bu masa mutfak için ilave tezgah alanı olarak da kullanılabilir. Mutfak kapakları kapanınca dolap olarak görünüyor. Bu mekan hem mutfak alanı hem de sekreterya alanı olarak kullanılabiliyor.
• Salon / oturma / TV alanı olarak kullanılan alan, ofis olduğu durumda bekleme salonu olarak kullanılabiliyor.
• Dizayn edilen masa hem yemek masası hem de toplantı masası olarak kullanılabiliyor. Bu masa, açılır kapanır yatağa monte olduğu için, çift kişilik yatak haline dönüşebiliyor.

Multi Evler’de tek bir dokunuşla mutfağınızı resepsiyona, salonunuzu toplantı odasına ve aynı zamanda ikinci bir yatak odasına dönüştürmek çok kolay.

• Açılır kapanır paneller sayesinde salondan ve çalışma bölümünde ayrışarak ayrı bir oda haline gelebiliyor.
• Konutta bulunan alan, gündüz yatak odası bölümü ile arasındaki bölücüyü kapatıp izole çalışma odası olarak kullanılabilir. Çalışma fonksiyonu istemeyenler için istenirse çocuk odası olarak da kullanılabilir.
• Koltuk ile yemek masası arasındaki katlanır paravan ve yatak odası ile çalışma bölümü arasındaki sürgülü cam panel kapatıldığı durumda gündüz 5-6 kişinin çalışabileceği çalışma ofisi haline gelebiliyor.

 

Multi Evler’e başka eklemelerde bulunulabiliyor mu?

Kesinlikle. Talep doğrultusunda fonksiyon eklemeleri gerçekleştiriliyor. Pandemi koşullarına uygun olarak tasarlanan bu yepyeni konseptimiz Multi Evler’i görmesi için herkesi Nidapark Küçükyalı’ya bekliyoruz.

 

 


BENZER YAZILAR