Gayrimenkul, yatırımcıların yüzünü güldürüyor!

Yazıyı paylaş:


Gayrimenkul, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Altın ve doların ardından en çok kazandıran yatırım aracı olurken, gayrimenkul yatırımı yapanlara borsa ve Euro’ya oranla daha fazla gelir getirdi.

Gayrimenkul fiyatları, son 10 yılda İstanbul’da ortalama yüzde 174 arttı. Böylece gayrimenkul, yatırımcısına borsa ve eurodan daha fazla gelir getirirken, altın ve euronun ardından en çok kazandıran üçüncü yatırım aracı oldu.

Medya takip kurumu Ajans Press, İstanbul’un konut fiyatları araştırmasını ve medya başlıklarını araştırdı. Ajans Press’in RE/Max Türkiye’nin araştırmasının yanı sıra medyadan elde ettiği bilgilere göre, İstanbul’da gayrimenkul yatırımcısı gelirlerini katladı. Yatırımcısına ortalama yüzde 110 getiri sağlayan borsa ve yüzde 163 değerlenen Euro’yu geride bırakan gayrimenkul, yatırımcına önemli ölçüde kazanç sağladı.

 

4 adımda kazançlı emlak yatırımı!

 

İstanbul’un bazı ilçeleri dolara fark attı

ITS Medya’nın RE/Max Türkiye’nin araştırmasından derlediği bilgilere göre, gayrimenkul fiyatları İstanbul genelinde olmasa da İstanbul ilçeleri arasında bazıları dolara fark attı.

Son on yılda dolar yüzde 226 artış kaydederken, Kadıköy’de metrekare fiyatları yüzde 291, Beşiktaş’ta yüzde 288, Bakırköy’de yüzde 272, Sarıyer’de yüzde 259, Zeytinburnu’nda yüzde 241 yükselerek dolar artışını geride bıraktı.
Ortalamanın üzerinde artış göstererek listeye adını yazdıran diğer ilçeler arasında, yüzde 222 ile Bağcılar, yüzde 212 ile Maltepe, yüzde 204 ile Kartal ve yüzde 180 oranla Ümraniye yer aldı.

 

Medyada en çok gayrimenkul haberleri yer aldı

Gayrimenkul başlığı altında, geçtiğimiz yıl medyaya 63 bin 923 haber yansırken, konut fiyatlarıyla ilgili çıkan haber sayısı 13 bin 322 oldu.

Özellikle son bir haftada içerisinde konut fiyatlarıyla alakalı haber çıkışları artışa geçerken, Kanal İstanbul projesinin geçtiği güzergâhlardaki konutların, mevcut değerlerini katlayarak, yüzde 50 oranında artacağı başlığı, medyada öne çıkan haberler arasında yer aldı.

 

Yıllık kira getirisi en yüksek 3 şehir!

 


BENZER YAZILAR