Gazipaşa Havalimanı ile fiyatlar uçuşa geçti

Yazıyı paylaş:


Antalya Gazipaşa ilçe merkezi ve Denizyolu çevresinde yer alan arsa satışlarına talep artarken, fiyatlarda da gözle görülür bir yükseliş oldu. Gazipaşa’da bundan 5 yıl önce konutlar 50 bin lira iken, şu an aynı konut 150 bin liraya satılıyor. 5 yıl önce metrekare başına 500-600 lira istenen arsalar için bugün bin 500-2 bin lira civarında fiyat talep ediliyor.

Fiyatlar ikiye katlandı

Gazipaşa Havalimanı’nın gelişmesi ile bölgedeki birçok konut ve arsaya olan talep fiyatları da ikiye katlandı. Ulaşım ağının en önemli faktörü olan havayolu sektörüyle büyük yükselişe gecen Gazipaşa, yatırımcıların hedefi haline geldi.

Hangi bölgeleri etkiledi?

Gazipaşa Havalimanı’nın faaliyete geçmesiyle, özellikle, merkez ve Denizyolu’nda arsa ve daire fiyatları yükselişe geçti. En ilginç istatistik ise havalimanına yakın olan bölgelerin satışlarında artış olmaması oldu.

Havalimanının bulunduğu Kâhyalar bölgesindeki satışlarda hareketlilik yaşanmadığı öğrenildi. Havalimanı çevresinde bulunan tarla vasfındaki parseller 60-70 bin liradan satılırken, Denizyolu’nda 400-500 metrekare parseller 250 bin liradan satılıyor. Merkezde ise 400 metrekare bir parsel 150 bin lira değerinde bulunuyor.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap