GYODER’den 24 Haziran erken seçim açıklaması!

Yazıyı paylaş:

Türkiye, 16 Nisan referandumunun ardından ikinci kez olağanüstü hal uygulaması altında sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek erken seçimde milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri gerçekleşecek.

Erken seçim kararının ardından Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 24 Haziran tarihini gayrimenkul sektörü olarak büyük bir heyecanla karşıladıklarını belirten bir yazılı açıklamada bulundu.

İşte o açıklama:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim kararının tüm milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

24 Haziran tarihini gayrimenkul sektörü olarak büyük bir heyecanla karşılıyoruz. Ekonomiye yeniden odaklanabilmemiz için verilen kararı yerinde bir tercih olarak değerlendiriyoruz. Seçim ortamının kısa sürecek olması sektörümüz tarafından ayrıca memnuniyetle karşılanmıştır.

İş dünyamız, belirsizliklerin Kasım 2019 tarihine kadar sürecek olmasından rahatsızdı. Bir buçuk yıllık bu uzun belirsizlik dönemi özel olarak gayrimenkul sektörümüzün mevcut potansiyelini ortaya koymasının önündeki engellerden biriydi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü olarak 2018 yılının ikinci yarısından itibaren, her zamankinden daha güçlü bir kararlılıkla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Türkiye ekonomisinin istikrarının sürdürülmesi, milletimizin refahının artırılması için üzerimize düşen görevi yeni dönemde de fazlasıyla yerine getirmeye kararlıyız.”

 

Doç. Dr. Feyzullah Yetgin
GYODER Yönetim Kurulu Başkanı

 


BENZER YAZILAR