Hayalinizdeki eve giden 3 yol!

Yazıyı paylaş:

Ev satın alma kararı verdiniz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz… O zaman hemen bu yazıyı okumaya başlayın! Sizler için uzun ve meşakatli bir iş olan ev satın alma sürecini kolaylaştıracak bir rehber hazırladık.

 

Araştırın ve keşfedin!

Ev satın alma süreci ortalama bir yıl sürer. Ev sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle hayalinizdeki evi ve beklentilerinizi bir liste haline getirin. Zingat.com’da aradığınız evin özelliklerine ve fiyat aralıklarına göre evler keşfedebilirsiniz. Sonraki adım ise evinizin değeri. Hangi bölgeden ev satın alacağınıza karar verdiyseniz, Bölge Raporu’nu kullanarak, o bölgenin ulaşım, okullar, sosyal yaşam, fiyat ve demografik analizlerini kontrol edebilirsiniz.

Hesabınızı doğru yapın

Satın almak istediğiniz ev alternatiflerini belirledikten sonra sıra hesap kitap yapmaya geliyor. Ekonomik durumunuzun ev satın alabilmek için uygun olduğunu öncelikle kendinize ispat edin. Konut kredisi çekecekseniz, evinizin uygunluğunu gözönünde bulundurun. Unutmayın, bankalar her konut için kredi vermiyor! “Konut kredisine uygun evler için 5 özellik” haberimizde ayrıntıları görebilirsiniz. Satın alacağınız ev, konut kredisine uygunsa sizin için en uygun kredi ve ödeme koşulları için Konut Kredisi’ni tıklayın.

 

Şimdi eğlence zamanı! 

Satın almayı düşündüğünüz evi buldunuz ve konut kredinizi hesapladıysanız, şimdi gayrimenkul danışmanına ulaşabilirsiniz. Hemen uygun tarihlere göre randevu alın ve mümkünse beğendiğiniz evleri birkaç kez görmeye gidin. Bir teklif yapmadan önce o bölgenin gayrimenkul piyasasını mutlaka araştırmış olun. Unutmayın, ev satın almak uzun bir zamana yayılmış yarı zamanlı bir iş gibidir, mümkün olduğunca bu süreçte eğlenmeye çalışın!

 


BENZER YAZILAR