Hayalinizdeki eve kavuşturacak emlak danışmanı nasıl bulunur?

Yazıyı paylaş:

İyi bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmaya başladığınızda hayalinizdeki eve de çok yakınsınız demektir. Doğru danışman  ev satın alma sürecini anlamanıza yardımcı, iletişim kabiliyeti yüksek olan, bölgesinde uzman ve güvenilir olmak gibi özelliklere sahiptir. Peki hayalinizdeki evi bulacak danışmanı nasıl seçeceksiniz?

İşte sizi hayalinizdeki eve götürecek önemli ipuçları…

 

İhtiyaçlarınızı belirleyin
Emlak danışmanını bulmadan önce hayalinizdeki evin kaç oda olacağı, belirlediğiniz bütçe, yaşamak istediğiniz semt ve bu semtteki ortalama konut fiyatları hakkında bilgi edinmeniz işinizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

 

Ev hayali kuranlar için bütçe yönetme sırları!

 

Birden fazla gayrimenkul danışmanıyla görüşmeye çalışın
Satılık ev aradığınız bölgedeki emlak danışmanlarını araştırıp, portföylerini gözden geçirebilirsiniz. Her gayrimenkul danışmanın uzman olduğu bir gayrimenkul tipi olabileceği gibi bazı danışmanlar hepsine hâkim olabilir. Örneğin lüks konut arıyorsanız, portföyünde daha çok lüks konut ilanı olan danışmanları seçebilirsiniz.

 

Bölgesinde uzman danışmanı bulun
İşi bir bilenle ilerletmek her zaman en iyi seçenektir. Ev sahibi olmayı düşündüğünüz bölgenin uzmanı olan bir emlak danışmanıyla çalışmak önemlidir. Hizmet verdiği bölgede son aylarda en çok hangi konut tipinin ilgi gördüğünü, konut satış ve kira değerlerinin ortalama fiyat bilgilerini müşterilerine sunar.
Gerçek bir danışman sizin aradığınız eve göre kriterlerinizi ortaya çıkarır. Bunun için sizden bütçenizi öğrenmek ister. Konum, bina yaşı, bulunmasını istediğiniz kat aralığı, oda sayısı, cephe tercihi vb. gibi pek çok detayı netleştirir.

 

Referanslarını gözden geçirin
İyi bir emlak danışmanının hizmet verdiği müşteriler, çevresindeki birçok kişiye önerebilir. Sevilen bir gayrimenkul danışmanı olmak aynı zamanda güven vermektir. Müşteriyle güçlü bağlantılar kuran danışmanlar her zaman daha çok tercih edilir. Görüştüğünüz danışman size çalıştığı mutlu müşterilerini referans olarak gösteriyorsa güveninizi kazanabilir. Ayrıca danışmanın ya da gayrimenkul ofisinin web sitesini, sosyal medya hesaplarını ve yapılan yorumları inceleyerek bir izlenim edinebilirsiniz.

 

Zingat Bana Ev Bul sizi gayrimenkul danışmanınıza götürür
Hangi emlak danışmanı ya da ofisiyle çalışacağınız konusunda kararsızsanız Zingat Bana Ev Bul hizmetini kullanabilirsiniz. Hayalinizdeki evi anlatın, Zingat size bütçenize ve aradığınız özelliklere uygun evleri portföyünde bulunduran profesyonel gayrimenkul danışmanlarına yönlendirsin.

 

Yıl bitmeden ev almak için 4 iyi neden

 


BENZER YAZILAR