Home ofis dekorasyonu için öneriler

Yazıyı paylaş:


Son zamanlarda küresel salgın nedeniyle evden çalışmak isteyenler için ideal bir konsept olan home ofis aslında uzun bir süredir rağbet görüyor. Siz de bu konsept ile çalışıyorsanız home ofisinizde farklılık yaratabilirsiniz. Peki home ofisinizi nasıl dekore edeceğinizi biliyor musunuz?

İşte home ofis dekorasyonu için ipuçları…

 

Canlandırın

Evinizin bir alanını home ofis olarak kullanabilirsiniz. Sizin için en uygun ve çalışmaktan keyif alacağınız alanı belirledikten sonra dekorasyona başlamalısınız. Çalışma ortamında renklerin doğru kullanımı, üretkenliği artırıyor. Mavi verimliliği ve performansı artırdığından, çalışacağınız alanın bir kısmını mavi renk ile boyayabilirsiniz.

 

Fark yaratın

Duvarınızın bir bölümüne çeşitli desenler çizerek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin; duvarın üzerine çiçek desenleri çizerek, çalışacağınız yeri hareketlendirebilirsiniz.

 

Ayırın

Çalışma alanınızda düzenli bir görüntü oluşturmanın yolu; duvar raflarından faydalanmaktan geçiyor. Duvar rafları aracılığıyla mesleğinizle ilgili kitaplara ve önemli dosyalarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Ayrı ayrı bölmeler ile şık aynı zamanda dağınık olmayan bir home ofis görüntüsü yakalayabilirsiniz.

 

Küçük aksesuarlar kullanın

Çalışma masanıza yerleştireceğiniz küçük aksesuarla home ofisinizde büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Örneğin; renkli yuvarlak desenli aksesuarlar home ofisinizin canlanmasını sağlar. Diğer taraftan renkli kalemler ve dosyalar da sizin için alternatif olabilir.

 

Modern ve şık bir görüntü oluşturun

Home ofisinizde modern ve klasik tarzları birleştirerek farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Tek bir tarzın yanı sıra iki seçim yaparak hem modern hem de şık bir alanda çalışabilirsiniz.

 

Salon dekorasyonu için 5 ekonomik öneri

BENZER YAZILAR

Yorum Yap