İnternette ev aramanın 3 kolay yolu

Yazıyı paylaş:

Günümüzde gayrimenkul kiralayacak ya da satın alacak kişilerin çoğu internet üzerinden arama yapmayı tercih ediyor. Emlak sitesi üzerinden gayrimenkul arayan kişilerin daha verimli sonuçlar elde etmesi için de birçok pratik uygulama bulunuyor. İstediğiniz ev hakkında daha fazla ayrıntı elde etmek için emlak sitelerinin mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz. Peki internetten ev ararken, nelere dikkat edilmeli?

 

İşte internet üzerinden emlak sitesinde gayrimenkul aramanın 3 kolay ve farklı yolu…

 

 

1- yaşamSkor

Gayrimenkul arama sürecine, yaşam kalite skorunuzu ölçerek başlamaya ne dersiniz? Zingat.com’un “yaşamSkor” özelliği en çok zaman geçirdiğiniz mekânları belirli kriterlere göre analiz edip yaşam kalitenizi hesaplar ve size bu değeri artıracak satılık ve kiralık ev önerilerinde bulunur. yaşamSkor hesaplaması için yaşamınızın geçtiği üç ana bölgeyi seçmeniz yeterli: Ev, iş yeri ve sosyal alan.

 

2- Harita ile yakınımda ara

Hızla akan zamana yetişmek ne kadar zor olsa da akıllı telefonlarla hayatı bir anlamda kolaylaştırmak mümkün. Gayrimenkul arama sürecinde masa başında geçirecek çok fazla vakit bulamayabilirsiniz. Ancak mobil uygulamalar sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Emlak sitesinde gayrimenkul ararken akıllı telefonunu kullananlar için mobil uygulamalar mevcut. Zingat.com’un uygulamasını cep telefonuna indirenler, bulundukları şehir, ilçe veya mahallede “Harita ile yakınımda ara” özelliği ile hemen çevresindeki satılık ve kiralık ev ilanlarını anında görüntüleyebiliyor. O an hangi konumdaysanız çevredeki tüm satılık ve kiralık ilanları listelemek çok kolay ve eğlenceli!

 

3- Metroya yakın

Ulaşım kolaylığı ev arama sürecinde önemli kriterler arasında yer alıyor. Satılık ya da kiralık konutun ulaşım imkânları, evin değerini artırıyor ve daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Ancak ilanlarda evin özellikleri arasında ulaşım olanaklarını incelemek zaman alabilir. Gayrimenkul aramayı daha hızlı ve pratik hale getirmek için Zingat.com’un “metroya yakın ev arama” özelliğini kullanarak, hedefinize en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Evcil hayvan dostu ev bulmak için 5 ipucu!

BENZER YAZILAR