İstanbul’a yeni metrobüs hattı müjdesi!

Yazıyı paylaş:

İstanbul’a yeni metrobüs hattı geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da yeni bir metrobüs hattının üzerinde çalışıldığını söyledi. Topbaş, Büyükçekmece Sahili’nden TÜYAP’a kadar teleferik kurulacağının müjdesini de verdi.

7 havraylı sistem

Yapılacak olan 80-90 kilometre metronun ihalesini yaptıklarını belirten Topbaş, “Bugün toplantıda arkadaşlarım bahsetti, kararları verilmiş. Artık 7 tane havarayla birlikte bir sistem devreye giriyor. Arkasından yeni ihale aşamalarına giriyoruz. Bunlardan bir tanesi Bakırköy’den Sefaköy’e kadar gelecek metronun devamı olarak da Sefaköy’den TÜYAP’a kadar bir metro için çalışıyoruz. TÜYAP dediğim Büyükçekmece’ye kadar metro yapılacak. Bu çalışmaların projeleri bitti, artık ihale aşamalarına doğru giriyoruz” dedi. Topbaş, Büyükçekmece sahilden TÜYAP’a kadar 2.5 kilometrelik bir teleferik çalışması yapılacağının müjdesini de verdi.

Metrobüs Silivri’ye kadar gidecek!
Silivri’ye kadar metrobüs hattı üzerinde çalıştıklarını söyleyen Topbaş, “Arkasında da 32,5 kilometre metronun projelendirmesini yapıyoruz. Aynı şekilde Esenyurt-Avcılar hattıyla ilgili de bir çalışmamız var. 32 kilometre 13 istasyon olarak yapılan hat da kısmen Büyükçekmece’den geçiyor. Bu da önemli ulaşım aksı oluşturmaktadır” diye konuştu.


BENZER YAZILAR