İstanbul’da arsa alacaklar dikkat!

Yazıyı paylaş:

3. Köprü’de 4 Aralık 2015 tarihi itibariyle Avrupa ve Anadolu yakalarının birleşmesinde son 391 metreye gelindi. 3. Köprü için çalışmalar aralıksız devam ederken, çevresindeki arsa alanlarında da hareketlilik yaşanıyor. Yatırımcılar tercihlerini 3. Köprü güzergâhında bulunan hangi ilçeden yana kullanıyor? 

 

Beykoz’un hangi mahallesi yatırımcıların gözdesi?

Beykoz’un bölge analizine bakıldığında, 3. Köprü projesiyle birlikte değerine değer kattığı görülüyor. İstanbul’daki 2B arazilerin yarısından fazlasını sınırlarında barındıran Beykoz’daki 2B arazileri yaklaşık 27 bin dönümlük bir alana sahip. Seçimini arsa yatırımından yana kullananlar içinse Beykoz’un en değerli yeri Tokatköy Mahallesi.

 

Tokatköy’ün arsa fiyatları neden katlanarak artıyor?

Tokatköy’de imarsız arsa fiyatları metrekaresine göre 350 TL ile 1.200 TL arasında değişiyor. İşte, son zamanlarda yaşanan gelişmelerle Tokatköy Mahallesi’ndeki arsaları yatırımcılar için değerli kılan 3 özellik:

1) Tokatköy Mahallesi’ndeki arsalar yaklaşık 4 bin dönüm…

2) Mahallenin arsalarının yarısı 2B arazisi. 2B arazilerin tapuları yeni verilmeye başladı. Bu, imar çalışmalarının hız kazanması anlamına geliyor.

3) Mahallenin diğer yatırımlık alanları ise Hazine’ye ait olanlar ve imarsız arazilerden oluşuyor.


BENZER YAZILAR