İstanbul’da en yüksek ofis kirası bu ilçede!

Yazıyı paylaş:

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı. Endekse göre, kiralık ofisler ile ilgili fiyatlar bir önceki çeyrek dönem verilerine göre azalış gösterdi. Peki İstanbul genelindeki 21 ofis bölgesi içinde kiraların en yüksek ve en düşük olduğu ilçeler hangileri oldu?

İşte REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı dördüncü çeyrek sonuçları…

  • Toplam 21 ofis bölgesi üzerinden gerçekleştirilen endekse göre, İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst segmentte yüzde 0.30 alt segmentte ise yüzde 0.34 oranında azalış yaşandı.
  • İstanbul genelinde 21 ofis bölgesi içinde Esentepe, yine en yüksek kira değerine sahip bölge oldu. Kavacık ve Kartal ise son sıralarda yer aldı.

 

  • İlçe ve mahalle resmi sınırları kullanılarak hesaplanan metrekare kira değerleri baz alındığında en yüksek kira gelirine sahip semt yine Esentepe oldu.

  • Esentepe, üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 41.50 dolar, alt fiyat segmentinde ise 26.30 dolar ile en yüksek kira değerine sahip bölge olma özelliğini devam ettirdi.

  • En düşük kira gelirine sahip bölgelerde ise, üst fiyat segmentinde 14.37 dolar ile Kartal, alt fiyat segmentinde ise 6.65 dolar ile Pendik öne çıktı.

 

 


BENZER YAZILAR