İstanbul’un En Çok Kazandıran 12 Bölgesi

Yazıyı paylaş:


İstanbul yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bazı bölgeler ulaşım projeleri, bazı bölgelerde dev projelere ev sahipliği yapması nedeniyle değerine değer katıyor. Peki İstanbul’un en çok kazandıran bölgeleri hangisi? Sizler için en çok kazandıran bölgelerin listesini hazırladık ve bu listeye 12 bölgeyi yerleştirdik…
 
İşte listedeki o bölgeler…
1. ATAŞEHİR 
Bölgede geliştirilen Uluslararası Finans Merkezi, bölgenin ticari açıdan gelişimine önemli bir katkı sağlıyor. Bölgede daha çok konut ve ofis projeleri üretiliyor. Bölgedeki gayrimenkullerin değerinde her geçen gün artış yaşanıyor.
2. KAĞITHANE
İstanbul’un mevcut iş merkezine yakın konumu ile dikkat çeken Kağıthane, güçlü ulaşım bağlantılarına sahip bir bölge. Kağıthane’de önemli ofis, perakende ve karma kullanım projeler hayata geçiriliyor. Bölgenin metroyla MİA’ya bağlanması ile birlikte daha da değer kazanması bekleniyor.
3. KARTAL
Kartal, Adalet Sarayı ve Devlet Hastanesi gibi kamu yatırımları ile ilgi çekici hale geldi. Metro tamamlandığında Marmaray’ın bölgenin ulaşılabilirliğini arttırması ile daha da önemli bir çekim merkezi haline gelecek.
4. BEYLİKDÜZÜ
Markalı konut projelerinin merkezi olmaya devam eden Beylikdüzü, her semtiyle yeni yatırım fırsatları sunuyor. Beylikdüzü’nde bölgesinde yapılan analizler konut fiyatlarının son 7 yıldan beri düzenli ve yüksek artış gösterdiğini ortaya koyuyor.
5. SANCAKTEPE
Markalı konut projelerine ev sahipliği yapan Sancaktepe taşıdığı potansiyel nedeniyle gelecek vaat ediyor. 4.000 yataklı dünyanın en büyük şehir hastanesinin inşa edilmesi, 3. köprünün Sultanbeyli Alemdağ ve Mevlana mahallesinde yer alan çıkışları ile Üsküdar – Taşdelen arasında çalışmaları devam eden metro, bölgenin önemini artıyor.
6. ESENYURT
Gelişen ulaşım altyapısı, şehrin büyüme dinamikleri nedeniyle tercih edilen Esenyurt, üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü bağlantıları ile gelişme potansiyeline sahip bir bölge olarak öne çıkıyor.
7. TUZLA
Tuzla, yeni üniversiteler, marina ve konut projeleriyle İstanbul’un gelişen bölgeleri arasında yerini alıyor. Metro ve Marmaray gibi projelerle ulaşım aksının da genişletilmesinin planlandığı Tuzla, Sabiha Gökçen Havalimanı, Tuzla Limanı, E5, TEM ve demiryolu gibi önemli ulaşım olanaklarına sahip olmasıyla öne çıkıyor.
8. ARNAVUTKÖY
Kanal İstanbul ve 3. Havaalanın bölgede yer alması bölgenin kaderini değiştiriyor. 3. Köprü ve bağlantı yolları ile ulaşım alt yapısı gelişecek olan bölgede arsa fiyatları oldukça hızlı bir şekilde yükseliyor.
9. BASIN EKSPRES YOLU
Ofis stoku, yeni geliştirilen projeler ve ulaşım altyapısı ile önemli bir merkez olma potansiyeline sahip olan Basın Ekspres bölgesi Atatürk Havaalanına yakın olan konumu ile öne çıkıyor. Ayrıca Tem ile E-5 arasında önemli bir bağlantı noktası olması erişilebilirliğini arttırıyor. İnşaat aşamasında olan metronun da tamamlanmasıyla bölgenin çekim gücünü daha da artırması bekleniyor.
10. BOMONTİ
Piyalepaşa tünelleri ve ilgili bağlantılı yollarının yapımı ile Bomonti bölgesi çok hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Bölgenin gelişimine Beşiktaş ve Kağıthane tünelleri da katkı sağladı. Kentin kalbine yakın konumu ile öne çıkan Bomonti kentsel dönüşüm sebebi ile de hızla büyüyor ve değeri artıyor.
11. SEYRANTEPE
Metro yatırım ile yıldızı parlayan Seyrantepe – Ayazağa bölgesi özellikle Maslak – Levent – Zincirlikuyu aksına yakınlığı ve ulaşım bağlantılarının gücü ile ön plana çıkıyor. Bölgenin cazibesinin önümüzdeki dönemde daha da artması bekleniyor.
12. HALİÇ
Erişilebilirliğin kolay olması ve tarihi geçmişinin eşsizliği nedeniyle dikkat çeken Haliç bölgesi; kongre merkezleri, müzeler, üniversite kampüsleri ve yeni projeler kapsamında gayrimenkul yatırımı açısından yüksek bir potansiyel taşıyor.

BENZER YAZILAR

Yorum Yap