İstanbul’un paylaşımlı ofisleri nerede?

Yazıyı paylaş:

İş dünyasındaki yeni arayışlara sunulan farklı çözümlerden biri de paylaşımlı ofisler… Dünyada sıklıkla kullanılan paylaşımlı ofisler son yıllarda Türkiye’de de popüler. 

 

Paylaşımlı ofis nedir?

Paylaşımlı ofisler (coworking), daha verimli ve ekonomik bir çalışma yaşamı için tüm altyapı ve servis hizmetlerini içeren ofisler olarak biliniyor. Özel ofis açmak için yeterli bütçesi olmayan şirket veya genç girişimciler de paylaşımlı ofisleri tercih ediyor. Paylaşımlı ofislerin avantajlarının başında diğer girişimcilerle iletişim olanağı ve çevre edinme imkânı sunması geliyor.

 

Paylaşımlı ofiste neler paylaşılıyor?

İster kendinize bir masa ister ekibinize bir oda kiralayabiliyorsunuz. Paylaşım ofislerde sadece kiralama bedeli ödeniyor.

Kiralama bedeline neler dahil? Ofisin temizliği, ofis boy hizmeti, sekreterlik hizmeti, ofis ekipmanları, internet, toplantı odaları kullanma olanağı, sınırsız kahve ve çay…

 

İstanbul’un paylaşımlı ofisleri nerede?

Paylaşımlı ofislerin öncüsü İstanbul oldu. İstanbul’dan diğer büyükşehirlere de bu trendin yansıması bekleniyor. Her paylaşımlı ofisin farklı üyelik koşulları bulunuyor.

 

Kolektif House

İlk şubesini 4. Levent Sanayi’de açan Kolektif House şimdi Şişhane’deki Nejat Eczacıbaşı Binası’nda… 14 özel ofis, 22 paylaşımlı açık masadan oluşuyor. Kolektif House iş saatleri dışında nefes eğitiminden konserlere, panellerden pazartesi sendromuna meydan okuyan kahvaltılara kadar farklı etkinlikler de sunuyor.

 

Yazane

Yazane, Karaköy’de hizmet veriyor. Paylaşımlı ofis tercihini Yazane’den yana kullananları ses geçirmeyen telefon kulübeleri, kilitli dolaplar, günün her saati çay ve kahve ikramı da bekliyor. Boğaz manzarasıyla da ilgi gören Yazane’de dört farklı kullanım seçeneğine göre saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık üyelik var.

 

Komünite

Komünite, Kadıköy’de 250 metrekarelik bir ofis alanına sahip. Atmosferi ve müşteri portresiyle çoğunlukla yaratıcı insanları ağırlıyor.


BENZER YAZILAR