Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.745 TL’den başlıyor!

Yazıyı paylaş:

İstanbul gözde ilçesi Kadıköy, Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, 451 bin 453 nüfusu sahiptir. Yatırım, ulaşım ve kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Kadıköy, İstanbul’un en eski ve değerli ilçelerinin başında geliyor. Şehrin yaşam kalitesi ve eğitim düzeyi en yüksek ilçelerinden Kadıköy’de satılık ve kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Üniversitelere yakın bir lokasyonda bulunan Kadıköy’de kiralık daire talebi artıyor. Peki, Kadıköy kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Kadıköy’de kiralık daire arayanların mutlaka bilmesi gerekenler:

  • Araştırın

Kadıköy’de kiralık daire ararken ilk olarak araştırma yapmalısınız. Bölgeye dair kapsamlı bir araştırma ve fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize uygun evi bulabilirsiniz.

  • Lokasyon belirleyin

Kadıköy’ün hangi mahallesinde yaşamak istiyorsunuz? Tutacağınız kiralık daire hastane, okul ve işyeriniz ve sosyal alanlara yakın mı? Yer belirlerken bu unsurları göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; yaşayacağınız yerin hastane, alışveriş merkezine ve işyerinize yakın olması yaşam kalitenizi artırır. Yaşam kalitenizi artırmak ve trafikte zaman kaybetmemek adına işyerinize yakın bir ev tutabilirsiniz. Diğer taraftan oturacağınız semtteki demografik bilgileri de araştırmalısınız. Örneğin; nüfus yaş aralığı, bölgede yaşayanların eğitim ve sosyo-ekonomik durumunu yakından inceleyerek kararınızı şekillendirebilirsiniz.

  • Evi yakından inceleyin

Bölgede beğendiğiniz kiralık daireyi yakından incelemelisiniz. Daireyi yakından incelerken ev sahibine, sorular sormalısınız. Örneğin; Tesisat sağlam mı? Ev depreme dayanaklı mı? Evde tadilat gerektirecek bir durum var mı? Rutubetli mi? Isı yalıtımı var mı? Güneş alıyor mu? Bunların dışında aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmalısınız. İlerde sorun yaşamamak ve zaman kaybetmemek adına kiralayacağınız daire hakkında tüm bilgileri edinmeli ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermelisiniz. Ayrıca evi kiralamaya karar verdiyseniz kira sözleşmesi yapmadan; depozito, ödeme ayrıntıları ve aidat giderleri gibi detaylara dikkat etmelisiniz.

 

Kira sözleşmesi hazırlarken nelere dikkat edilmeli?

Kira sözleşmesi hiç şüphesiz ki ev kiralarken olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle tutacağınız eve karar verdiyseniz kira sözleşmesini imzalamadan önce bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Çünkü kira sözleşmesi hem kiracıyı hem de ev sahibini korur. Kira sözleşmesi hazırlarken; kira tutarı, yıllık kira artış oranı, depozito, masraflar, apartman aidatı, evi teslim alma-teslime etme şekilleri, ödeme zamanı ve evin teslim koşulları gibi maddelerin sözleşmede yer almasına dikkat etmelisiniz.

 

Kadıköy kiralık daire fiyatları 1.745 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos ayı verilerine göre, Kadıköy kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 1.745 TL, maksimum 2 bin 909 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 327 TL bin 362 TL olarak belirtiliyor.

Kadıköy kiralık daire ilanlarını incelemek istiyorsanız, tüm Kadıköy kiralık daireler için tıklayın!


BENZER YAZILAR