Kadın dizisinin çekildiği semtte ev fiyatları ne kadar?

Yazıyı paylaş:


Geçtiğimiz yıl ekranlarda yerini alan Kadın dizisi, bu yıl da en çok izlenenler arasında. Beğenilerek izlenen dizinin hikâyesi kadar çekildiği bölge de merak konusu.Dizinin çekimleri için genellikle İstanbul‘un Beşiktaş ilçesi ve Ortaköy mahallesi tercih ediliyor.

Fox TV ekranlarında yayınlanan Kadın, aynı adlı yabancı bir dizinin uyarlaması. Orijinal senaryo Yuji Sakamato’ya, uyarlaması ise senarist Hande Altaylı’ya ait. Başrollerini Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ve Bennu Yıldırımlar’ın paylaştığı dizi, yaşam mücadelesi veren bir kadının hayatını ele alıyor.

Daha çocukken annesi tarafından terkedilen Bahar (Özge Özpirinçci) babaannesi ve babasını da kaybettikten sonra hayatının aşkı Sarp’ı (Caner Cindoruk) bulur. Mutlu bir evliliği ve iki çocuğu olur. Ancak bu mutluluk çok uzun sürmez ve Bahar eşini kaybeder. (İlerleyen bölümlerde aslında Sarp’ın ölmediği anlaşılır.) Bahar, yoksulluk, yalnızlık ve yakalandığı hastalıkla ayakta durmaya, çocuklarına sahip çıkmaya çalışır. Kadının güçlü doğasını vurgulayan dizi, gerçekçi sahneleri ile dikkat çekiyor.

 

 

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde çekilen Kadın dizisinde farklı bölgeler de tercih ediliyor. Dizi ağırlıklı olarak Beşiktaş’ın Ortaköy mahallesi Ortabayır Sokak’ta çekiliyor. Peki sevilen dizinin çekildiği Beşiktaş ve Ortaköy’de ev fiyatları ne kadar?

 

 

Zingat Bölge Raporu verilerine göre; Beşiktaş’ta ortalama konut metrekare fiyatları 11 bin 78 TL olurken, geri dönüş süresi 27 yıl olarak hesaplanıyor. Beşiktaş ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 830 bin 846 TL ile 1 milyon 384 bin 744 TL arasında değişiyor.

Ortaköy’de ise ortalama konut metrekare fiyatları 8 bin 245 TL olurken, geri dönüş süresi 24 yıl olarak hesaplanıyor. Ortaköy semtinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 618 bin 350 TL ile 1 milyon 30 bin 583 TL arasında değişiyor.

 

Ufak Tefek Cinayetler’in çekildiği yerde ev fiyatları!

BENZER YAZILAR

Yorum Yap