Kapalıçarşı’da dövizle kira dönemi bitti!

Yazıyı paylaş:


Kapalıçarşı’da kira sözleşmeleri de alışveriş de Türk Lirası ile olacak. Kapalıçarşı’da dövizle kira ve alışveriş dönemi bitti!

Metrekare başına kira bedeli açısından Türkiye’nin ve İstanbul’un en değerli yeri olarak gösterilen Kapalıçarşı’da Türk Lirası devri başlıyor.

 

Dolarını bozdurup ev alanlar kârlı çıkacak

 

Kapalıçarşı’da Türk Lirası devri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dolar yerine Türk Lirası kullanılması yönündeki çağrısına bir destek de Kapalıçarşı’dan geldi. Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Kapalıçarşı’da yapılacak alışverişlerin ve kira sözleşmelerinin Türk Lirası ile gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

Kapalıçarşı Esnafları Derneği açıklaması

Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Kapalıçarşı’da yapılacak alışverişlerin ve kira sözleşmelerinin artık Türk Lirası ile gerçekleştirileceğine dair bir yazılı duyuruda bulundu. Açıklama metninde şu ifadeler yer aldı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda, yönetim kurulumuzun aldığı 6 Aralık 2016 tarihli ve 138 sayılı karar gereğince, esnaflarımız ve mal sahipleri ile yaptığımız istişareler neticesinde, bundan böyle Kapalıçarşı’da yapılacak alışverişlerin ve kira kontratlarının Türk Lirası ile gerçekleştirileceğini, ülkemizi ekonomik yönden çökertmek isteyen dış güçlere prim vermeyeceğimizi ve bunu büyük bir kararlılıkla sürdüreceğimizi ilan ederiz.”


BENZER YAZILAR

Yorum Yap