Karaköy’ün geleceği için dernek kuruldu!

Yazıyı paylaş:

Turizm yatırımlarının tamamlanmasıyla İstanbul’un gece gündüz odak noktası haline gelecek olan Karaköy’de yatırımcılar ile işletmeler bir araya gelerek Karaköy Güzelleştirme ve Koruma Derneği’ni (Karaköy Derneği) kurdu. Karaköy Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, son yıllarda İstanbul’un cazibe merkezleri arasına giren ve devam eden turizm yatırımlarının tamamlanmasıyla kentin gece gündüz odak noktası haline gelecek olan Karaköy’de, yatırımcılar ile işletmelerin bir araya gelerek kuruluş çalışmalarını tamamladığı Karaköy Koruma ve Güzelleştirme Derneği faaliyete geçti.

Karaköy Derneği Başkanı ve Global Yatırım Holding Genel Sekreteri Özer, “Karaköy’ün cazibesi son yıllarda hem İstanbullular hem de yerli ve yabancı turistler bakımından giderek artıyor. Bölgeye ilgi yatırımların tamamlanmasıyla zirve yapacak” diye konuştu. Karaköy Derneği’nin kurucu üyeleri arasında Salıpazarı Liman İşletmeciliği (Galataport), Karaköy Lokantası, Global Yatırım Holding, Ma’Na Restaurant, Seba İnşaat, Kılıç Ali Paşa Hamamı, Akfen Karaköy Gayrimenkul Yatırımları, Colonie Bistro&Bar, Rena İnşaat, Akkanat Holding yer aldı.

Küçük işletmelerle de görüşülüyor
Karaköy Derneği Başkanı ve Global Yatırım Holding Genel Sekreteri Gökhan Özer, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Karaköy’ün cazibesinin son yıllarda hem İstanbullular hem de yerli ve yabancı turistler bakımından giderek arttığına işaret ederek, bölgeye ilginin, devam eden yatırımların tamamlanmasıyla zirve yapacağını söyledi. Karaköy’ü Karaköy yapan ruhun varlığını sürdürmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Özer, bu yüzden bölgenin sahiplenilmesi gerektiğini ifade etti.

Gökhan Özer, Karaköy Derneği’nin ilk genel kurulunu gelecek günlerde yapacaklarını belirterek, şu şekilde konuştu: “Mevzuat açısından bir kısıt olmamakla birlikte, etki alanımızı Kemankeş Mahallesi ile sınırlamak istiyoruz. Yani, Galata Köprüsü ile Mimar Sinan Üniversitesi arasındaki sahil şeridi ile Necatibey Caddesi arasında kalan bölge asıl faaliyet alanımızı oluşturuyor. Küçük, büyük fark etmeden bölgedeki bütün işletmeler ve yatırımcılarla üye olmaları için görüşüyoruz.”

Özer, azınlık vakıflarının bölgede ciddi bir varlığı bulunduğunu, onları da aralarında görmeyi arzuladıklarını ifade etti. Seminerler, toplantılar ve festivaller düzenlemeyi hedeflediklerini anlatan Özen, “Yerel yönetimlerle temas noktası olacağız. Sorunların çözümü ve Karaköy’ün ruhunu koruyarak nasıl daha rahat bir nefes alan bir semt olabilmesi için ortak söylem geliştireceğiz” dedi.


BENZER YAZILAR