Kartal’da konut fiyatları neden yükseldi?

Yazıyı paylaş:


Son yıllarda İstanbul’un değeri yükselen lokasyonlarından biri olan Kartal, markalı konut projelerinin de tercihi oluyor. REIDIN raporuna göre Kartal’da 2003-2016 yılları arasında satılık daire fiyat artışı %319,39 olarak gerçekleşirken, aynı dönemde İstanbul satılık konut fiyat artışı % 288,48 oldu. 2015 yılında Kartal ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 205.383,00 TL iken, bu yıl için Kartal satılık ev ortalama fiyatı 260.305,00 TL oldu. İstanbul Kartal ilçesinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.603 TL’dir. Kartal ilçesinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %26,74 artış gösterdi.

 

 

Kartal’ın proje kapasitesi çok yüksek!
İstanbul Kartal’da “Propa Vista” projesini hayata geçiren Propa CEO’su Can Özçiçek, Kartal’ın yükselişini şu şekilde açıkladı;
• Kartal’ın yükselişini uygulama şansı bulacak proje kapasitesi çok yüksek.
• Kartal’da doğu batı eksenli yerleşim çok iyi çalışıyor.
• Kartal’ın sahil yolu, E-5 ve TEM bağlantı güzergahları, hâlâ çok sayıda projeye ev sahipliği yapacak kadar müsait durumda. Bu müsaitlik, ilçeyi gözde bir lokasyon haline getiriyor.

 

Satılık sıfır daireleri en çok değerlenen ilçeler!

• Kartal’da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.
• Hem ofis hem de konut stoğu açısından zengin bir bölge olan Kartal, dönüşürken değerleniyor.
• Var olan yapı, yeni bir çehreye kavuştuğunda, yatırım açısından inanılmaz karlı hale gelecek.
• Yatırımcı nezdinde, kira çarpanı, arsa değeri, yatırım bedeli gibi unsurlar bir değerlendirme kriteri olmalı ve yatırımcı, bölgenin vaatlerine kulak kesilmeli.

Propa Vista fiyat listesi…

İstanbul Kartal’da konumlanan Propa Vista projesiyle ilgili bilgi de veren Can Özçiçek, “Ön satışlarına geçtiğimiz ay başlandı ve şu ana kadar 35 konutun satışı gerçekleştirildi. Propa Vista projesiyle Anadolu Yakası’na ilk kez ‘kullan – öde’ sistemi geliyor. Proje E-5 üstünde ayrıcalıklı bir noktada konumlanıyor. Yakacık Adnan Kahveci Metro İstasyonu’na sadece 10 metre uzaklıkta. Proje önünde tasarlanan ‘Vista Meydan’ın Kartallılar için çok önemli bir buluşma noktası olmasını bekliyoruz” diyor. Ön satışları başlayan Propa Vista fiyat listesi şu şekilde; 1+1 daireler 272 bin 250 TL’den, 2+1 daireler ise 506 bin 400 TL’den başlıyor.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap