KİPTAŞ Çınar Evler’de taksitler 2.510 TL’den başlıyor

Yazıyı paylaş:

İzmit’in dayanıklı yapı stokunun artırılması ve nitelikli, modern, ulaşılabilir bir sosyal konut projesi inşa etme vizyonuyla tasarlanan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler; KİPTAŞ, İBB ve İzmit Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçiriliyor.

120 ay vadede sabit taksitler 2.510 TL’den başlıyor

Uygun ödeme koşulları sunulan Kiptaş Çınar Evler için 120 ay vadede 2 bin 510 TL’den başlayan sabit taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Projeye; ön talipler 28 Aralık ve 18 Ocak tarihleri arasında, KİPTAŞ İzmit Çınar Evler Sitesi (cinarevler.kiptas.com.tr) üzerinden online talep alınacak.

500 TL katılım bedeli, yine internet üzerinden kredi kartı veya havale/EFT ile ödenebilecek. Ayrıca İzmit’te bir başvuru çadırı kuruldu. Detaylı bilgiler web sitesinde yer alacak. 0262 255 55 41 numaralı hat üzerinden de bilgi alınabilecek.

Projenin yüzde 40’ı yeşil alan

İzmit Arızlı Mahallesi’nde yer alan, yeni nesil sosyal konut ve butik yaşam anlayışını buluşturan proje, 4 blokta 143 konut ve 5 ticari birimden oluşuyor. Projede, ortalama kat brüt alanları 87 metrekare olan 37 adet 2+1 bahçe kullanımlı daire, 93 metrekare olan 66 adet 2+1 ara kat daire, 124 metrekare olan 40 adet 3+1 olmak üzere toplam 143 konut var.

Projenin yüzde 40’ı yeşil alandan oluşuyor. Projede; geniş yeşil alanlar, otopark ve spor alanları var.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler için başvuru şartları

Başvuru yapacak kişilerin kendisi veya eşine ait evi olmaması, son bir yıldır Kocaeli il sınırlarında ikamet etmesi ve daha önce KİPTAŞ’tan ev almamış olması gerekli.

Projedeki konutların yüzde 21’ine denk gelen kısmı şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri; en az yüzde 40 oranında engelli vatandaşlar ve kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için ayrılıyor.

 

 


BENZER YAZILAR