KİPTAŞ’tan İstanbul’da 185 bin TL’ye ev sahibi olma fırsatı!

Yazıyı paylaş:


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın konut kampanyası ile depremde evi zarar görenler, riskli bina raporlu evlerde oturanlar 185 bin TL’ye ev sahibi olabilecek. KİPTAŞ, 272 daire 17 Şubat 2020 tarihinde şeffaf koşullarda satışa çıkarıyor. Riskli yapıda oturan mülk sahipleri öncelikli olacak.

KİPTAŞ’tan riskli yapılarda oturanlar için konut kampanyası!

KİPTAŞ; Çatalca’dan 5. Levent’e 6 farklı projede bulunan 272 daireyi, öncelikle İstanbul’da riskli yapı raporlu evlerde oturan mülk sahipleri için satışa çıkarıyor.

 

KİPTAŞ depreme dayanıklı konut kampanyası nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Önceliğimiz Deprem” diyerek hayata geçirdiği “Deprem Seferberlik Planı” kapsamındaki kampanya ile mevcut yapı stoğunun verimli şekilde kullanılması amaçlanıyor. İBB iştiraki KİPTAŞ, konut kampanyası ile olası İstanbul depremi konusunda farkındalığı artırmak, yapı güvenliği bilincini üst seviyeye taşımak istiyor.

272 daire 17 Şubat 2020 tarihinde şeffaf koşullarda satışta

KİPTAŞ; kampanya kapsamında, muhtelif bölgelerde, 83 ile 166 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 2+1, 3+1 ve 4+1 toplam 272 daire satışa sunacak. Bu dairelerin çoğunluğu hemen teslim avantajına sahipken, kalan projelerin de bu yıl içinde teslim edilmesi planlanıyor.

 

KİPTAŞ konutları enerji kimlik belgesine sahip

Depreme dayanıklı yapıların bir diğer önemli özelliği, enerji kimlik belgesine sahip olması. Bu belge ile binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı sağlanırken, enerji israfı önlenerek, çevre de korunuyor.

Bilindiği gibi, 1 Ocak 2020 itibariyle zorunlu hale getirilen Enerji Kimlik Belgesi satılık evlerin değerini artırıyor. Ev satın alırken ya da kiralarken artık sadece konumuna ve oda sayısına değil, enerji kimlik belgesi sahibi olup olmadığına da bakılıyor.

Enerji Kimlik Belgesi hakkında detaylı bilgi için hemen tıklayın.

 

KİPTAŞ kampanyasında uygun fiyat ve ödeme seçenekleri

KİPTAŞ, riskli yapılarda yaşayanların kısa süre içinde güvenli konutlara geçebilmesi için kampanyada uygun ödeme koşullarının sağlanmasına büyük önem gösterdi.

Kampanya kapsamındaki dairelerin fiyatı 185 bin liradan başlıyor. Peşin alımlarda yüzde 10 olmak üzere, değişen peşinat tutarına göre farklı indirim oranları bulunuyor.

24 ay vade farksız, 36, 48 ve 60 ay için 0,75 faiz oranı ve banka masrafsız sabit ödeme imkânı sağlanıyor.

KİPTAŞ kampanyasına başvuru koşulları

3 – 17 Şubat 2020 tarihleri arasında Merkezefendi’de bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’ne başvurarak, detaylı bilgi almak mümkün.

Kampanya kapsamında; 17 Şubat 2020 tarihinden itibaren, İstanbul’da oturduğu riskli yapı raporlu evi dışında herhangi bir evi olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve ödeme alışkanlığına sahip kişiler için satış süreci başlayacak.

Her bütçeye ve kesime hitap eden projelerle ilgili bilgiler, KİPTAŞ’ın (kiptas.istanbul) internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarında yer alıyor.

 

Sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerine kaynak yaratılacak

2019’un Ağustos ayında göreve gelen KİPTAŞ yönetimi; şeffaf ve açık iletişimi ilke edinerek, birinci önceliğini sosyal konut projelerine verirken, kentsel dönüşüm ile de depreme dayanıklı konut sayısını artırmayı amaçlıyor.
Satış kampanyasından elde edilecek gelir de bu projelere kaynak yaratmak için kullanılacak.

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap