Kışın ev satmak için 5 yol!

Yazıyı paylaş:

Emlak sektöründe kış mevsimi için “ölü sezon” algısı yaygındır. Ancak değişen şartlar ve sektörel gelişmeler, bu algıyı bir nebze de olsa değiştirdi. Diğer yandan kış mevsimi ile ilgili bu algıyı satışta avantaja çevirmek mümkün!

Rekabetin az yoğunlukta olduğu bu dönemde daha fazla ön plana çıkabilir, portföyünüze yeni evler ekleyebilirsiniz. Sizler için kış mevsiminde ev satabilmenin püf noktalarını araştırdık.

 

Evin fotoğrafı satış fiyatını ne kadar artırır?

 

İşte kış aylarında ev satabilmek için 5 öneri…

KIS.ev.2

1) Konut sıkıntısından faydalanın

• Kış aylarında, yaz mevsimine göre daha az satılık ev ilanı verilir. Bu durumu bir fırsata çevirebilirsiniz.

• Piyasada az gayrimenkul olması, bu iş için yatırım yapmak isteyenleri motive eder ve rekabeti azaltarak maksimum kâr elde etmenizi sağlar.

 

2) Etkisiz ilanları tespit edin

• Süresi dolan ya da uzun zamandır yayında olan etkisiz ilanları belirleyerek, bunların neden satılmadığını araştırın. Belki ev fiyatından dolayı satılmıyor olabilir ya da fotoğrafları çok ilgi çekici değildir!

Satılık ev ilanları ile ilgili bir hareketlilik yaşanmayan ilanlarla ilgili bir analiz yapıp, hemen ev sahibine ulaşın ve yeni düzenlemelerle birlikte ilanın ne kadar etkili olacağını anlatın. Elbette faydasını göreceksiniz!

 

3) “Satılık” yazılarını es geçmeyin!

• Gününüzün bir kısmını bölgenizde dolaşmaya ayırabilirsiniz. Böylece bölgenizdeki “satılık” evleri gözden kaçırmamış olursunuz!

• Evini kendi satmak isteyen ev sahiplerine ulaşın ve neden sizinle çalışması gerektiğini anlatın! Potansiyel müşterinize portföyünüzden ve deneyimlerinizden bahsetmeyi unutmayın!

 

Ev satışı hızlandıran 9 sihirli kelime!

 

4) Bölgenizdeki gelişmeleri takip edin

• Hizmet verdiğiniz bölgede yeni bir iş kulesi ya da fabrika mı açılıyor? Bu sizin için büyük bir fırsat olabilir!

• Burada çalışacak olan kişiler yolda uzun saatler geçirmemek için çevreden ev satın almak isteyeceklerdir. Hemen yetkili kişilerle iletişime geçerek, gayrimenkul konusunda nasıl yardımcı olacağınızı aktarabilirsiniz.

• Diğer yandan bu durumun tam tersi de olabilir… Bölgede kapanan bir iş yeri sonrasında evini satmak isteyenler olabilir. Onlara da ulaşarak, yeni evleri portföyünüze katabilirsiniz.

 

5) Dönemin faydalarını anlatın

• Ev almak ya da satmak isteyen ancak bunun için ilkbahar ve yaz aylarını bekleyenleri ikna edin.

• Kış mevsiminde ev satmanın ya da almanın avantajlarını anlatarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Tabii potansiyel müşterilerinize bu dönemde onlara ekstradan zaman ayıracağınızı hissettirmeyi de unutmayın!

 

Emlak satışını artırmak için 5 kritik adım

BENZER YAZILAR