Konut fiyatları artan şehirler listesi!

Yazıyı paylaş:


Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan gayrimenkul sektörünün nabzını ölçen ve Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan REIDIN Emlak Endeksi 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahalleyi kapsıyor. REIDIN Emlak Endekslerine göre gayrimenkul sektörünün büyüme potansiyeli devam ediyor.
Şehir şehir en yeni konut projeleri için tıklayın!

Konut fiyatları hangi şehirde, ne kadar arttı?

REIDIN Emlak Endeksleri 2016 Eylül ayı raporuna göre satılık ve kiralık konut fiyatlarının artışından amortisman sürelerine kadar öne çıkan sonuçlar…

• Türkiye’nin 68 şehri içerisinde geçen aya göre satılık konut fiyatları Tekirdağ’da yüzde 2 oranında arttı ve Tekirdağ konut fiyatlarının en çok yükseldiği şehir oldu.

2.reidin.eylul

3.reidin.eylul
• Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise yüzde 1.64 oranı ile Giresun

4.reidin.eylul
• Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok arttığı şehir ise yüzde 2.29 oranı ile Bursa

5.reidin.eylul

6.reidin.eylul
• Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2 oranı ile Bilecik oldu.

7.reidin.eylul
• REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksine göre, Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0.24 oranında artış yaşandı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.79 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise yüzde 69.70 oranında artış gerçekleşti.

• Amortisman süresi (yatırım geri dönüş süresi) bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede çıkarabildiği illerin başında Aydın geldi.

8.reidin.eylul
• 2016 Eylül ayı itibariyle yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getiri oranları Aydın, Van ve Bilecik şehirlerinde ölçüldü.
9.reidin.eylul

 

“REIDIN KONUT FİYAT ENDEKSLERİ: 2016 EYLÜL AYI SONUÇLARI” raporunun tamamını incelemek için tıklayın!

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap