Küçük alanları büyük göstermenin 5 harika yolu!

Yazıyı paylaş:


Küçük bir evde yaşıyorsanız ya da küçük bir banyoya, mutfağa sahipseniz doğru yöntemlerle daha geniş bir alan elde edebilirsiniz.

 

İşte evinizdeki küçük alanları daha büyük göstermenin 5  yolu…

Keyifli dekoratif fikirlerle, küçük alanları daha ferah göstermek ve kullanışlı hale getirmek mümkün. İşe; duvar boyasını değiştirerek, fonksiyonel mobilya tercih ederek başlayabilirsiniz. Evinizi daha geniş göstermek için yapmanız gereken sadece doğru adımları izlemek.

 

1- Fonksiyonel mobilyaları tercih edin

Birçok işlevi olan mobilyaya yatırım yapmak, bir odayı düzene sokmak için harika bir yöntem! Eşyalarınızı saklayabileceğiniz bazalı koltukları,  depolama işlevi olan pufları ve sehpaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle dağınıklığı önlemiş ve alanınızı da genişletmiş olursunuz.

 

 

2- Koyu renklerden kaçının

Koyu renkler kesinlikle tasarım dostudur ancak bir odanın daha küçük görünmesine neden olur. Duvarlarda açık ve tek renk kullanmak küçük alanları aydınlatır. Beyaz, krem, soluk gri ve mavi tonlarını kullanabilirsiniz.

 

 

3- Mobilyaları duvardan uzaklaştırın

Mobilyaları duvara yaslamak sıkışık bir ortam yaratır. Duvarla, büyük eşyalarınız arasında sadece birkaç santim boşluk bile alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

 

4- Aydınlatın

Aydınlık alanlar her zaman daha ferah bir hava verir. Doğru bir ışıklandırma ile özellikle banyo ve mutfağınızı daha büyük göstermeniz mümkün. Banyoda ayna üzerine monte edebileceğiniz aydınlatmalar işlevsel olacaktır, aynı zamanda da şık bir hava katacaktır. Mutfakta ise spot lambalardan faydalanabilirsiniz.

 

5- Çizgileri kullanın

Kıyafet üzerindeki dikey çizgiler gibi, çizgili bir halı odanızın daha uzun görünmesini sağlar.

 

 


BENZER YAZILAR