Küçük alanları büyük göstermenin 5 harika yolu!

Yazıyı paylaş:


Küçük bir evde yaşıyorsanız ya da küçük bir banyoya, mutfağa sahipseniz doğru yöntemlerle daha geniş bir alan elde edebilirsiniz.  Keyifli dekoratif fikirlerle, küçük alanları daha ferah göstermek ve kullanışlı hale getirmek mümkün. İşe; duvar boyasını değiştirerek, fonksiyonel mobilya tercih ederek başlayabilirsiniz. Evinizi daha geniş göstermek için yapmanız gereken sadece doğru adımları izlemek.

İşte evinizdeki küçük alanları daha büyük göstermenin 5  yolu…

 

1- Fonksiyonel mobilyaları tercih edin
Birçok işlevi olan mobilyaya yatırım yapmak, bir odayı düzene sokmak için harika bir yöntem! Eşyalarınızı saklayabileceğiniz bazalı koltukları,  depolama işlevi olan pufları ve sehpaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle dağınıklığı önlemiş ve alanınızı da genişletmiş olursunuz.

 

2- Koyu renklerden kaçının
Koyu renkler kesinlikle tasarım dostudur ancak bir odanın daha küçük görünmesine neden olur. Duvarlarda açık ve tek renk kullanmak küçük alanları aydınlatır. Beyaz, krem, soluk gri ve mavi tonlarını kullanabilirsiniz.

 

 

3- Mobilyaları duvardan uzaklaştırın
Mobilyaları duvara yaslamak sıkışık bir ortam yaratır. Duvarla, büyük eşyalarınız arasında sadece birkaç santim boşluk bile alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

 

İlham veren 10 salon dekorasyonu

 

4- Aydınlatın
Aydınlık alanlar her zaman daha ferah bir hava verir. Doğru bir ışıklandırma ile özellikle banyo ve mutfağınızı daha büyük göstermeniz mümkün. Banyoda ayna üzerine monte edebileceğiniz aydınlatmalar işlevsel olacaktır, aynı zamanda da şık bir hava katacaktır. Mutfakta ise spot lambalardan faydalanabilirsiniz.

 

 

5- Çizgileri kullanın
Kıyafet üzerindeki dikey çizgiler gibi, çizgili bir halı odanızın daha uzun görünmesini sağlar.

 

 

Düzenli evler için 10 pratik depolama önerisi

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap