Küçük banyonuzu büyük göstermenin 5 yolu

Yazıyı paylaş:

Küçük banyonuzu daha ferah ve geniş göstermek için harekete geçin. İşte küçük banyonuzu daha büyük göstermenin 5 yolu:

1) Banyonuzu aydınlatın

Aydınlık alanlar her zaman daha ferah bir hava verir. Doğru bir ışıklandırma ile banyonuzu daha büyük göstermeniz mümkün. Ayna üzerine monte edebileceğiniz aydınlatmalar işlevsel olacaktır, aynı zamanda da şık bir hava katacaktır.

 

2) Açık tonlar kullanın

Koyu tonlar yerine banyonuzda açık ve huzur veren renkleri tercih edebilirsiniz. Açık tonlar banyonuzda rahatlatıcı bir etki yaratabilir. Bu nedenle koyu renkler kullanmaktan kaçınmalısınız.

Pastel renkleri ya da beyaz tonlarını seçebilirsiniz. Özellikle yer döşemelerinde açık tonlar oldukça önemli! Açık renk yer karoları banyonuzu daha geniş gösterecektir. Eğer koyu tonlardan vazgeçemiyorsanız, bunları banyonuzdaki aksesuarlarda değerlendirebilirsiniz.

3) Çekmece ünitelerinden yararlanın

Dağınıklık küçük olan bir alanın karmaşık ve boğucu görünmesine neden olur. Karmaşıklığa son vermek adına lavabo dolabı yerine işlevsel bir çekmece ünitesi küçük banyonuz için iyi bir çözüm olabilir.

4) Ayna olmazsa olmaz

Ayna, bir banyonun olmazsa olmazıdır. Lavabonuzun üst kısmına büyük bir ayna yerleştirebilir veya irili ufaklı birkaç ayna kullanarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Büyük ayna, mekânı ve ışığı yansıtarak daha geniş bir görüntü sağlayacaktır.

5) Büyük aksesuarlar tercih edin

Banyonuzda kalabalık bir görüntü yaratmak istemiyorsanız küçük aksesuarlar yerine büyük ve tek parça aksesuarları seçebilirsiniz. Örneğin; büyük sepet içine yerleştireceğiniz havlular ortamın daha derli toplu görünmesini sağlar.


BENZER YAZILAR