Küçük dairelerin satışını hızlandıran ipuçları!

Yazıyı paylaş:

Metrekaresi küçük dairelerin satış süreci, konutun bulunduğu bölgeye göre değişmekle birlikte daha geniş zamanda gerçekleşebiliyor. İş yaşamının yoğun olduğu bölgelerde, yalnız yaşayan çalışanlar küçük daireleri satın almak yerine kiralamayı tercih ederken, 70 metrekare altındaki dairelerin alıcıları ise daha çok düşük bütçelerle gayrimenkul yatırımı yapmak amacıyla harekete geçenler oluyor.

 

İlan fotoğrafı evin satışını ne kadar arttırır?

 

Küçük dairesini satışa çıkaran her ev sahibi, tıpkı diğer ev satış sürecini yaşayan diğer mülk sahipleri gibi evin satışını en kısa zamanda ve en iyi fiyata hayata geçirmek istiyor. Hızlı ev satışı için ilk adımınız, küçük dairenizi daha büyük göstermek olmalı ve dairenizi sahip olduğu metrekareden daha büyük göstermek için yapabileceğiniz birkaç ipucu var. Böylelikle alıcıları satıştan önce etkileme fırsatınız olacaktır.

 

 

İşte küçük dairelerin satışını hızlandıran 4 basit adım

1) İlk olarak yaşam alanınızı basitleştirmekle işe başlayabilirsiniz. Dağınık bir salon, özellikle küçük dairelerde, alıcılar üzerinde olumsuz etkiye sahip. Salondaki eşyalarınızı azaltma yoluna giderek ve ev içinde ölü alan olarak kalan bölgeleri değerlendirerek evinizi alıcıların ziyaretine hazırlayabilirsiniz. Duvarlarınızı, birden fazla tabloyla doldurmak yerine daha geniş ve etkileyici tek bir tabloyla değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

2) Evin olduğundan daha geniş görünmesi için duvar renklerine ayrı bir önem vermelisiniz. Duvarlarda açık ve nötr tonları tercih edebilirsiniz. Böylece daha büyük bir alan algısı oluşacaktır.

3) Küçük evinizin bir balkonu varsa, balkonu kullanışlı hale getirmelisiniz. Balkonu, evin dar iç alanına karşın nefes alınacak keyifli bir köşesi olarak tasarlayabilirsiniz.

4) Büyük aynalardan yararlanmayı ihmal etmeyin. Özellikle giriş ve banyolar gibi daha küçük odalarda… Büyük bir aynanız yoksa, yeni bir ayna satın almak değerli bir yatırım olabilir.

 

Küçük salonu daha geniş göstermenin 5 kolay yolu

 

Adım adım evinizi satışa çıkarma rehberi!

 


BENZER YAZILAR