Markalı konut geliştiricileri Çengelköy’ü tercih ediyor!

Yazıyı paylaş:


Üsküdar’a bağlı olan Çengelköy, İstanbul’un tarihi mahalleleri arasında yer alıyor. Yaklaşık olarak 14 bin nüfusa sahip olan Çengelköy, Üsküdar ilçesinin 33 mahallesinden biri olarak dikkat çekiyor. Markalı konut geliştiricilerinin tercih ettiği mahallelerden Çengelköy hakkında Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram AA’ya açıklamalarda bulundu. İşte Bayram’ın açıklamalarından satır başları…

 

Çengelköy’e markalı konut geliştiricilerinin ilgisi arttı!

Üsküdar’ın sahil hattı Beylerbeyi, Çengelköy aksı ile Altunizade bölgeleri üst gelir grubuna hitap eden yerlerin bulunmasından ötürü, lüks konut açısından gelişmeye açık ve talep gören bölge olarak dikkati çekiyor.

Çengelköy, sahip olduğu eski yapı stokunu daha nitelikli ve yeni yapı stoku ile değiştirme süreci içerisinde bulunuyor. Bu süreçte de markalı konut geliştiricilerin ilgisi bölgeye giderek artış gösteriyor. Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, Çengelköy’ün sahip olduğu eski yapı stokunu daha nitelikli ve yeni yapı stoku ile değiştirme sürecinde olduğunu belirterek, “Söz konusu değişim, ilçenin ulaşım alternatifleri ve kentsel dönüşüm projeleri ile de destekleniyor. Bu da markalı konut geliştiricilerinin bölgeye olan ilgisini artırıyor.” açıklamasını yaptı.

Çengelköy’ü proje alanı olarak seçen Omran İnşaat da ilk büyük konut projesi “Kasr-ı Âlâ”yı bu bölgede inşa etmeye başladı. Ardından bu bölgede “Kasr-ı-Derya” ve ‘Kasrı-Ahsen” projelerini de hayata geçirmek üzere planlarını revize etti.

 

Çengeköy’ün avantajları neler?

Çengelköy’de satış değerlerini etkileyen unsurların başında hiç şüphesiz ki manzara geliyor. Özellikle boğaz manzarasına sahip konutlarda oturmak isteyen aileler için cazibe oluşturuyor. Çeşitli ulaşım alternatiflerine yakın konumda olması, bölgenin tercih edilirliği açısından avantaj olarak görülüyor. Bu da markalı konut geliştiricilerinin bölgeye olan ilgisini artırıyor. Çengelköy’de, tamamlanan ve inşaat aşamasında olan çok sayıda markalı konut projesinin yer alıyor.  Tamamlanan ve yapım aşamasında olan projelerle birlikte bölgeye olan talebin artmasının nüfus ve gayrimenkul hareketliliğini beraberinde getirdiğini aktaran yaşanan bu hareketliliğin bölgedeki konut değerlerine de olumlu yansıyor. Mahallenin D-100 karayolu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Avrasya Tüneli’ne yakın konumda bulunması, metrobüs hattının ilçe sınırlarından geçmesi, Marmaray Projesi ve metro hattının Çekmeköy’e kadar uzatılması bölgeyi avantajlı duruma getirdi ve merkezi bir yerleşim bölgesi olma özelliğini destekledi. Peki Çengeköy’de satılıık daire fiyatları ne kadar? İşte Zingat Bölge Raporu 2018 Eylül ayı verilerine göre, Çengelköy emlak fiyatları…

 

Çengelköy satılık daire fiyatları 430 bin 400 TL’den başlıyor!

Çengelköy satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.52 artış gösterdi. Çengelköy Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 5 bin 739 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 29 yıl olarak hesaplanıyor. Çengelköy mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı en düşük 430 bin 400 TL, en yüksek 717 bin 300 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 573 bin 866 TL olarak belirtiliyor.

Markalı konut projelerine yabancı ilgisi!

BENZER YAZILAR

Yorum Yap