Mesleki eğitim belgelerini TTBS’ye yükleme zamanı!

Yazıyı paylaş:

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında, 14 Ekim 2020 tarihinden sonra yetki belgesi alan gerek emlak işletmeleri gerekse de sözleşmeli işletmelerin mesleki eğitim belgelerini 31 Aralık 2021 tarihine kadar Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemine (TTBS) yüklemeleri gerekiyor. Bu belgenin 31 Aralık tarihine kadar TTBS sistemine aktarılmaması durumdan işletmelerin yetki belgeleri iptal edilecek.

 

Mesleki Eğitim Belgesi

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altın Emlak Akademi Koordinatörü Ayhan Özbek, “Mesleki eğitim; Bakanlık, Millî Eğitim Bakanlığı veya Bakanlıkça uygun görülen kamu kurumları, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından verilir. Yönetmeliğe göre eğitim taşınmaz ticareti konusunda ve en az yüz saatlik bir eğitim olmalıdır. 100 saatten kısa süreli belgeler geçerli kabul edilmemektedir” dedi.

TTBS Sisteminde Güncelleme Yapıldı

Mesleki eğitim belgelerinin Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemine (TTBS) yüklenebilmesi için sistemde güncelleme yapıldığını da ifade eden Altın Emlak Akademi Koordinatörü “Sisteme giriş yaptıktan sonra Yetki Belgesi Başvuruları, Başvurularım menüsü altında yetki belgesi alınan işletmeleriniz için ‘+ Mesleki Eğitim Belgesi Ekle’ menüsü ilave edildi. Bu menü üzerinden belgeler ilave edilebilir” dedi.

Emlakkursu.com 16 Yaşında

2004 yılından beri MEB onaylı eğitimler verdiklerini de ifade eden Özbek “Sadece emlak üzerine örgün ve uzaktan eğitim altyapımız ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimler veriyoruz. Alanında uzman öğreticiler tarafından vergiden, mevzuata, imardan, tapuya, sözleşmelerden hukuka, iletişimden pazarlamaya birçok başlıktaki eğitimlerimiz ile sektöre 16 yıldır katkı sunuyoruz” dedi.


BENZER YAZILAR