Mutfağınızı yenilemenin kolay ve ucuz 7 yolu

Yazıyı paylaş:


Evlerde en fazla zaman geçirilen mutfakları pratik ve kolay yöntemlerle yenilemek mümkün.

Mutfağında yenilik rüzgarları estirmek isteyenler için 7 pratik yöntemi bir araya getirdik.


1) Yemek masası hem yemek yemek hem de keyifli bir sohbet için vazgeçilmez bir eşyadır. Bu nedenle uygun bir alanınız varsa yenilik yapmak için ilk önce masa alarak işe başlamalısınız.

2) Zeminde halı kullanmanız da etkili olacaktır. Halının perde ve dolaplarla uyumlu olması mutfağa ayrı bir hava verecektir.

3) Canlı bitkiler ortamın havasını değiştirmek için birebirdir. Örneğin mutfak pencerelerinizin kenarlarına koyacağınız bitkiler ortama canlılık katacaktır.


4) Bütün mutfağı boyamak masraflı olabilir ama tek duvarda yapacağınız bir değişiklik istenen etkiyi yaratacaktır. Bunun için desenli duvar kağıtları kullanılabilir.

5) Elbette perdeler de bir değişiklik yapmalısınız. Yeni bir perde alabilir ya da mevcut perdenizde bir değişiklik yaratabilirsiniz. Kenarlarına kurdele takabilir, fırfır dikebilir ya da ortasından toplayarak fiyonklu olmasını sağlayabilirsiniz.

6) Mutfağınızın duvarları için birkaç küçük raf  kullanabilirsiniz. Bu rafları mutfağınıza için alacağınız aksesuarla süsleyebilirsiniz.

7) Dolapların ve çekmecelerin kulplarını değiştirmek de mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırabilir.


BENZER YAZILAR