Nef’ten 50 milyon liralık tahvil ödemesi

Yazıyı paylaş:


Markalı konut sektöründe faaliyet gösteren Nef, sektördeki en yüksek kredi notuna sahip şirket olduğunu ve 50 milyon liralık tahvil itfa ödemesi gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Toplamda 275 milyon lira tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren Nef, bu ödemeyle herhangi bir yeni borçlanmada bulunmadan, kalan tahvil ödemesi 50 milyon lira oldu. 275 milyon lira tutarında tahvil ihracı gerçekleştiren Nef, bu ödemeyle herhangi bir yeni borçlanmada bulunmadan, kalan tahvil ödemesini 50 milyon liraya indirdi.

Nef, bu hafta içerisinde gerçekleştirdiği tahvil itfa ödemesi ve 8. kupon ödemesi ile sermaye piyasası yatırımcılarına toplam 312 milyon TL ödeme yapmış oldu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Nef’in 300 milyon liraya kadar borçlanma aracı ihraç başvurusunu 14 Mayıs 2015’te onaylamış, gerçekleşen başarılı tahvil ihraçlarından sonra 8 Haziran 2018’de bu rakam 600 milyon liraya çıkarılmıştı.

 

“Hem finansal taahhütlerimizi hem de müşterilerimizin beklentilerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, sermaye piyasalarından borçlanma alternatifini, kurumsallaşma ve alternatif fonlama kaynaklarına erişim açısından son derece önemsediklerini bildirdi.

Timur, “Tahvil ihraçlarımız oldukça volatil piyasa koşullarında gerçekleşmelerine rağmen büyük talep görmüştü. Hem finansal taahhütlerimizi hem de müşterilerimizin beklentilerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şirketimize güvenerek yatırım yapan sermaye piyasası yatırımcılarımıza tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

 

PFG ve General Atlantic, Türkiye’de yatırım için Zingat’ı seçti!

 


BENZER YAZILAR