Ofis dekorasyonunda 2018 trendleri

Yazıyı paylaş:

Son yıllarda ofislerde çalışanların motivasyon ve üretkenliğini teşvik etmek için farklı tasarım ve dekorasyon fikirleri geliştiriliyor. 2018’de bu fikirlerin büyüyeceği ve yeni trendlerin ön plana çıkacağı öngörülüyor. Gelecek yıl ofis dekorasyonunda çalışanların kendilerini evinde hissedebileceği daha konforlu alanlar dikkat çekecek. Bunun yanı sıra alışılmamış çalışma alanları, sessizlik odaları ya da doğa sembollerinin daha fazla yer alacağı ofisler yükselişe geçecek. Ayrıca gelişen dijital dünyayla birlikte ofislerin iç mekan dekorasyonlarında da birçok yeniliğe gidilecek. İşte 2018 yılının ofis dekorasyon trendleri…

1. Alışılmamış çalışma alanları revaçta
Dünyadaki tüm ofisler kendilerini alışılmamış çalışma alanlarına entegre ediyor. Bu trendle çalışanlar toplantılarını daha konforlu ve ferah alanlarda gerçekleştiriyor. Bu alanlar oturma grubu, yoga matı ya da bitkilerle farklı bir konsepte bürünüyor. 2018’de işlerini pilates topu üzerinden yürüten birçok çalışanla karşılaşmak mümkün!

2. İşe evi getiren rahatlık
Geleneksel olmayan ofislerde, çalışanların kendilerini evlerindeki gibi rahat ve konforlu hissetmesi amaçlanıyor. 2018’de rahat kanepe ya da oturma grupları, oyun odası, buzdolabı, şömine gibi eve ait eşyalar ofislere taşınıyor. Böylelikle çalışanların kendilerini evlerinde gibi hissetmesi amaçlanıyor.

3. Doğa ferahlığı artık ofislerde
Yeşil ofisler uzun süredir devam eden bir trend ancak önümüzdeki yıl bu tür ofisleri daha sık göreceğiz. 2018’de ofiste birkaç çiçek ya da bitki bulundurmaktan daha fazlasını göreceğiz. Mesela doğal aydınlatmalar, duvar ya da yerde bitki ya da çiçek desenleri, su çeşmeleri, cam fonuslar ve daha fazla güneş için boydan boya cam olan pencere gibi farklı tasarımlarla karşılaşacağız. Özellikle şehir merkezlerinde bulunan ofislerde çalışanlar kendilerini artık daha fazla doğanın içinde hissedecek.

4. Dinamik alanlar popüler olacak
Son iki üç yılda ofislerde dinamik alanların popülerlik kazanması bu trendin 2018’de de devam edeceğini gösteriyor. Dijital dünyayla birlikte çalışma modelleri ve dolayısıyla alanları da değişiyor. 2018’de çalışanlara hitap eden esnek mobilyalar ve çalışma alanları yükselişe geçiyor. Eşzamanlı çalışma alanlarının popüler hâle geleceği önümüzdeki yılda mesela az kullanılan toplantı odaları sessiz alanlar olarak değerlendirilebilecek.

 


BENZER YAZILAR