Ortadoğulu yatırımcılar Türkiye’de arsa alıp inşaat yapıyor

Yazıyı paylaş:


Bu yıl 17-20 Kasım tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen CNR Emlak Fuarı, özellikle yabancı yatırımcıların ilgisini çekti. Yabancı yatırımcılar arasında öne çıkan Ortadoğulu şirketlerin Türkiye’de yeni iki hamle gerçekleştirmeye başlaması dikkat çekti: Ya tek tek konut almak yerine bir Türk geliştirici şirketini satın almak ya da arsa alıp müteahhitlik yapmaya başlamak…

 

CNR Emlak Fuarı: Türkiye’nin en kazançlı gayrimenkul vitrini!

 

Ortadoğulular Türkiye’de müteahhitliğe başladı
Dünya gazetesi “Ortadoğulular Türkiye’de müteahhitliğe başladı” başlıklı haberinde Ortadoğuluların Türkiye’deki gayrimenkul yatırımları hakkında sektör temsilcilerinin görüşlerine yer verdi.
“Konut fiyatları yükselirken alım-satımda kar marjlarının düşüşü, daha yüksek kazanç isteyen Ortadoğulu şirketleri Türkiye’de müteahhit olmaya yönlendiriyor.” denilen haberde yer alan demeçler şöyle:

ortadogu.yatirimci.cnr

“Artık gözleri patronun koltuğunda”
Projebeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, körfez yatırımcısının Türkiye’ye ilgisinin hâlâ devam ettiğini belirterek “Çünkü Türkiye’den başka alternatifleri yok. Mısır tek gidişi olan ancak dönüşü olmayan bilet gibi. Suriye’deki yatırımları yok oldu. Bosna Hersek’te kazançlar düşük. Hâlâ CIS ülkelerinde satışa çıkan projelerin yüzde 60-70’i Türk projeleri. Avrupa’da ise taciz söz konusu. Dolayısıyla Türkiye Ortadoğulu yatırımcılar için önemli bir yatırım alanı. Türkiye’deki gayrimenkul geliştiren firmaları yakından takip edip bu firmaları satın almayı hedefliyorlar. Bu nedenle artık gözleri patronun koltuğunda.” diye konuştu.

 

“Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece gibi bölgeleri tercih ediyorlar”
Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş ise şu yorumda bulundu: “Dolar kuru yükselince kâr marjları düştü. Artık pahalı projeler yerine fiyat aralığı 4 bin-4 bin 500 TL civarında olan projeleri tercih etmeye başladılar. Bu nedenle Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece gibi bölgeleri tercih etmeye başladılar. Fiyatları artan projeler nedeniyle artık kendileri de müteahhit olup projeye geliştirmeye başlıyorlar.

 

Ortadoğulu yatırımcı evini Yalova Termal’den alıyor

BENZER YAZILAR

Yorum Yap