Prefabrik evler kaç yıl kullanılır?

Yazıyı paylaş:

Uygun fiyatlarla sahip olunabilen prefabrik evler birçok avantaj sağlıyor. Bununla birlikte prefabrik evlerle ilgili en çok merak edilen konuların başında, kaç yıl kullanılabildiği geliyor. 

 

40’tan 70’e uzanıyor

Prefabrik evlerin kaç yıl ömre sahip olduğu, kullanılan malzeme ve teknik özelliklerine göre değişiyor. Her mevsim koşuluna göre üretilebilen prefabrik evlerin kullanım süresi 40 ile 70 yıl arasında değişiyor.

 

Prefabrik ev almak için 5 neden

1) Ekonomiktir. Prefabrik evler, depreme dayanıklı yapılar olması kadar fiyat avantajlarıyla da düşük bütçelerle de ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Örneğin, 20 bin liraya prefabrik ev almak mümkün…

2) Güvenlidir. Depreme dayanıklıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafiftir. Çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesi özelliği, olası bir depremde esnemesine yol açar. Bir başka deyişle, prefabrik evler depremde yıkılmaz.

3) Bir haftada teslim ediliyor. Bir prefabrik evin kurulma süresi büyüklüğüne göre değişmekle birlikte bir haftayı buluyor.

4) Kişiye özeldir. İhtiyacınıza göre istediğiniz büyüklükte ürettirebilirsiniz. Modüler yapısı kişiye özel üretim seçenekleri sunuyor. İstenildiğinde sökülüp farklı bir yere tekrar kurulabiliyor.

5) Yalıtımlıdır. Ses ve ısı yalıtımında avantajlar sağlıyor.

 


BENZER YAZILAR