RE360: Gayrimenkulün büyük buluşması!

Yazıyı paylaş:


Türk gayrimenkul sektörü, tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik, sürdürülebilir bir gelecek ve ortak yarara odaklanmış RE360’ta bir araya geliyor. RE360, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğinde 5-6 Aralık 2017 tarihlerinde Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek.

 

RE360’a kimler katılıyor?

Sektörü sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için farklılık, yenilik ve ortak yarara odaklanan RE360; kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretene kadar tüm ilgili kuruluş ve kurumları bir araya getiriyor.

“Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”a Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra aralarında Emlak Konut, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, ÇEDBİK, GYODER, GISP, İSTANBULSMD, İMİB, İNDER, KONUTDER, TDUB, TürkSMD, TYD, ULI, YASAD gibi kuruluşlar tam destek veriyor.

Tüketici gözüyle şifreleri çözecek bir araştırma, verimlilik ile sürdürülebilir bir geleceğe odaklanmış etkinlikler ve 16 oturumun gerçekleştirileceği RE360’a Maria Sisternas, Grek Clark ve Peter Frankopan gibi kendi alanlarında uluslararası uzman olarak kabul gören isimlerin yanı sıra Ahmet Çalık, Ahmet Akbalık, Altan Elmas, Avi Alkaş, Erden Timur, Murat Özyeğin, Süleyman Çetinsaya ve Oya Narin gibi sektöre yön veren isimlerin katılımı olacak.
Gayrimenkule 360 derecelik bakış açısıyla yaklaşan RE360’ı Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GISP), İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSTANBULSMD), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB), Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Urban Land Institute (ULI) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD)’nin de aralarında olduğu pek çok mesleki toplum örgütü destekliyor.

 

Dünyanın geleceğini yazan isimler de katılıyor

RE360’ın bir diğer önemli özelliği ise iki gün boyunca gerçekleştirecek 16 oturuma sadece Türkiye gayrimenkul sektöründe yeni dönem başlatan oyuncuların değil, dünyanın yeni oyununu yazan isimlerin de katılması. Bunlardan biri, “Dünyanın Yeni Tarihi-The Silk Roads” kitabıyla uluslararası çapta büyük bir sansasyon yaratan, “korkusuz ve parlak” bir yazar olarak nitelendirilen Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Peter Frankopan.
Bir diğer konuşmacı ise New York, Oslo, Salvador, Viyana dahil birçok şehir için uluslararası danışmanlık yapan ve metropolit stratejisinde otorite olarak kabul edilen London LEP Yönetim Kurulu Üyesi-JLL Şehir Araştırmaları Başkanı Greg Clark.

RE360’ta yer alan ve dünya çapında üne sahip bir başka isim ise Maria Sisternas. Bugün kendi tarihiyle barışık sürdürülebilir yenilenme süreciyle örnek bir model olarak gösterilen Barselona’nın özgün yenileme hikâyesini yazan isimlerden biri olarak kabul edilen Sisternas, Mediaurban’ın kurucusu olmasının yanı sıra Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm Projeleri Danışmanı ve ayrıca ULI Barselona Üyesi.

 

Türkiye gayrimenkul sektörüne yön veren patronlardan çarpıcı açıklamalar

RE360, dünyanın yeni geleceğini yazan isimler kadar Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe yarattıkları büyük dönüşüm hareketleriyle dikkat çeken patronları da ağırlıyor. Bu isimler arasında Çalık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, KONUTDER Başkanı ve Suryapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve TYD Başkanı ve Martı Otel İşletmeleri A.Ş. Yönetim kurulu Başkanı Oya Narin gibi isimler de yer alıyor. Sektöre yön veren isimler, 2017 izlenimleri ve 2018 beklentilerinin yanı sıra sektörün bugünkü gündemi ve daha iyi bir gelecek için çarpıcı değerlendirmelerde bulunacaklar.

Ülkelerdeki yatırım fırsatlarının uzmanlar tarafından yeni açılımlarla anlatılacağı RE360’ta Türkiye’nin yaşanılabilir kentler sınıfında üst sıralara çıkmak hedefiyle yol aldıkları kadar yatırım iştahını çekmek için süregen projeleriyle dikkat çeken şehirlerin temsilcileri de yer alacak. Bu noktada ön plana çıkan şehirler ise bozkır şehrinden adeta uygarlığın yeşerdiği Eskişehir ve Erciyes Kayak Merkezi başta olmak üzere dönüşüm ve ulaşım projeleriyle yeniden yaratılan ve yaratılmaya devam edilen Kayseri. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, bir şehri geleceğe taşımanın öyküsünü kendi çalışmaları üzerinden anlatırken, gelecek planlamalarını da paylaşacaklar. Her kesimin henüz yeni yeni kavramaya başladığı yeni sermaye piyasası araçları ve inşaatta kuralların baştan yazıldığı yeni İmar Yönetmeliği ise tüm yönleri ve hatta bilinmeyenleriyle yaratıcılarının da yer aldığı panellerde çözümlenecek. İlgili panellerde yer alacak isimler arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Düzenleme Dairesi Başkanı Ayşegül Öngel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Tüzgen ve Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ da bulunuyor.

 

16 oturumda bugün ve geleceğin resmi çizilecek

RE360 Buluşması’nda planlanan 16 oturumda dünyanının yeni oyununu yazan isimler, yatırım iştahını kışkırtan projeleriyle dikkat çeken şehirler ve inşaat sektörünün yeni düzeni dışında sektör açısından bugün kadar yarınlar için de stratejik önem taşıyan konular, Türkiye’de alanının en önemlileri olarak kabul edilen isimler tarafından değerlendirilecek.

2018 beklentileri gayrimenkul patronlarının gözüyle, dijitalleşmenin yansımalarıyla akıllanan binalar ve şehirler uzmanların bakış açısıyla, bugün kadar yarınlar için de gerekli emlak pazarlamanın şifreleri reklamcılığın ünlü isimleriyle, göz önünde duracak kadar yakın olan ama görülemeyen yatırım fırsatları yatırımlarıyla başarı yakalamış isimlerle anlatılacak.

RE360’ta ayrıca etkinliğe özel olarak planlanmış ve sektör uzmanlarının bile sürpriz sonuçlarla karşılacağı “Gayrimenkulde Tüketici Trendleri Araştırması” yayınlanacak. Organizasyonda yer alan etkinliklerden bir diğeri de konferans katılımcılarının aynı anda görüş bildireceği “Anında Oylama”. Bu interaktif etkinlikten ortaya çıkan görüşlerin, gayrimenkul sektörünün kısa ve orta vadeli gelişimine ışık tutması bekleniyor.

 

Avi Alkaş: Temeli sağlam bir geleceği birlikte inşa edeceğiz

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, konuşmasına öncelikle, henüz fikir aşamasında bile farklılık, yenilikçilik, yararlılık, ulusal ve uluslararası platformda markalaşma gibi çok yönlü yapısıyla büyük bir heyecan yaratan ‘RE360’ın, ayrıca sektörün tüm yapı taşlarını aynı platformda buluşturacak olması açısından da büyük bir ilgi gördüğünü vurguladı. Avi Alkaş, RE360 ile oluşturulacak Ortak Yarar Platformu’nun yaratacağı ortak akıl ile ve buradan doğacak sinerjiyle Türk gayrimenkul sektörünün hem ulusal hem de uluslararası arenadaki katma değerinin daha da artacağına inandıklarını açıkladı. RE360’ın sektörün geleceğe, tüm yapı taşları arasında sinerji kurup sürdürülebilir bir büyüme ile taşınması kadar tüm dünyada gayrimenkul alanında bir marka olarak anılabilmesi için de önem taşıdığına sadece kendilerinin değil, tüm sektörün inandığını vurgulayan Avi Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, temelleri sağlam bir geleceği hep birlikte inşa edeceğimize inanarak bu yola çıktık. Bu yolla Türkiye’nin en önemli lokomotif ekonomik güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünü belki de 1 numaralı güç haline getireceğiz. Sektörün tüm yapı taşlarını bir araya getirecek bu atılımın gelecekle sektör arasında kurulmuş sağlam bir köprü olacağına inancımız tam.”

 

Yonca Aközer: RE360, sektörün tüm oyuncularıyla 1.5 yıllık görüşmelerin kaçınılmaz sonucu olarak ortaya çıktı

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise RE360’ın temellerinin, sektörde herkesi ve her şeyi kapsayacak bir buluşmanın beklentisi ile atıldığını belirterek, büyük bir ilgi ve heyecan dalgası yaratan bu organizasyon hakkında şöyle konuştu: “Herkes ve her şey diyerek yola çıktık. Sektöre dair her şeyi kapsayacak, sektörde konuşmak, tanışmak, işbirliği yapmak için herkesi bir araya getirecek bir buluşmanın hazırlığı içindeyiz. Yaptığımız sohbetlerde sektör oyuncularının 360 derece bir anlayışla bir araya gelmek istediklerini biliyorduk. Bu ortak platformu kurgulamak ve bu büyük buluşmayı gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz. 1.5 yıldır ince ince üzerinde çalıştığımız, sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlediğimiz bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alacak. Damga vuracak 2 gün derken, sektörün meselelerini ele aldığı, kritik gelişmeleri yorumladığı ve yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunduğu oturumlar üzerine çalıştığımızı söylemek isterim. Sadece bizi değil sektörü de heyecanlandıran bu konferansta hedefimiz gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sinerji yaratmaktır.

RE360 ile ofis, konut, sağlık yatırımları, ulaşım, turizm yatırımlarının yanı sıra bu sektörlere ürün ve hizmet veren firmaları buluştururken, karar verici mekanizma olan kamudan da yoğun katılımın olduğu bir konferans gerçekleştireceğiz. Hedeflerimizden biri, bu konferansla vizyon geliştirmek ve sektörü yakınlaştırmak. Sonrasında da konferansı uluslararası boyuta taşımak. RE360’ta gayrimenkulde yeni finansman araçları gibi güncel ve can alıcı konular, güçlü bir marka yaratabilmek için ufuk açacak pazarlama stratejileri, dünyadaki hızlı değişimi anlamak ve bunu Türkiye’ye uyarlamak, şehirlerimizdeki yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmek, teknolojinin sektörde yarattığı ve yaratacağı değişimleri anlamak ve uygulamak, tüketicinin aslında ne istediğini tam anlamıyla çözümlemek gibi sektörü yakından ilgilendiren konu başlıklarını ele alacağız.”


BENZER YAZILAR

Yorum Yap