Sancaktepe’de konut fiyatları neden yükseliyor?

Yazıyı paylaş:


İstanbul’un yükselen değerlerinden Sancaktepe’de markalı projeler konut fiyatlarını yükseltiyor. Sancaktepe’yle ilgili bir rapor hazırlayan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nin (TDUB) Başkanı Bekir Yener Yıldırım, bölgedeki konut fiyatlarının artışını değerlendirdi. 

 

1+1 konutlara yoğun ilgi

3. Köprü’ye yakın bir yerde konumlanan Sancaktepe’de ÜsküdarSancaktepe Metrosu ile Marmaray, Anadolu Geçit Projesi ve metrobüs bağlantılarının sağlanacak olmasının gayrimenkul fiyatlarını yükselttiğini belirten Bekir  Yener Yıldırım, bölgede markalı konutların metrekare satış fiyatlarının 4.500-5.500 TL arasında, markasız konutların metrekare fiyat aralığının ise 2 bin 500 – 3 bin 500 TL arasında değiştiğini söyledi. Yıldırım, bölgede üniversite öğrencilerinin yaşamasının 1+0 ve 1+1 konut tiplerine ilgiyi artırdığını da ekledi.

 

A sınıfı ofislerin metrekare fiyatı 3 bin TL

Bölgede A sınıfı ofislere ilginin yoğun olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Sancaktepe‘de A sınıfı ofislerin metrekare satış fiyatları 4 bin 500 – 5 bin TL arasında, ara sokaklarda yer alan ofislerin metrekare satış değerleri ise 3 bin – 4 bin TL arasında değişiyor” dedi.

 

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap