Şehir şehir konut fiyatları artışı!

Yazıyı paylaş:


Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan gayrimenkul sektörünün nabzını ölçen ve Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan, 68 il, 242 ilçe ve 1202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endekslerine göre gayrimenkul sektörünün büyüme potansiyeli devam ediyor.
Şehir şehir en yeni konut projeleri için tıklayın!

Konut fiyatları hangi şehirde, ne kadar arttı?
2015 Ağustos ayına göre satılık ve kiralık konut fiyatları en çok yükselen illerin yanı sıra amortisman süresinin en kısa olduğu ve kira getiri oranının en yüksek oranda yaşandığı illeri de kapsayan REIDIN Emlak Endeksleri Ağustos ayı raporunda öne çıkanlar…
• Türkiye’nin 68 şehri içerisinde geçen aya göre satılık konut fiyatları Balıkesir’de yüzde 2.26 oranında arttı ve Balıkesir fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.

reidin.agustos.iller.2

• Aynı dönem içerisinde konut kira değerlerinin en çok arttığı şehir ise yüzde 2.56 oranı ile Bursa…

reidin.agustos.iller.3

• REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksine göre, Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0.35 oranında azalış gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4.89 oranında ve endeksin başlangıç dönemi olan 2010 yılı Ocak ayına göre ise yüzde 69.30 oranında artış gerçekleşti.

• Amortisman süresi bakımından, satın alınan evlerin kiraya verildiğinde alış fiyatını en kısa sürede çıkarabildiği illerin başında Aydın geldi.

reidin.agustos.iller.4

• Yıllık brüt kira getirisi bakımından en yüksek getiri oranları Aydın, Van ve Bilecik şehirlerinde ölçüldü.

reidin.agustos.iller.5


BENZER YAZILAR

Yorum Yap