Sevgililer Günü’nde gidilebilecek 8 romantik yer!

Yazıyı paylaş:


Sevgililer Günü’nde romantik bir yere gidip, unutulmaz hatıralar biriktirmeye ne dersiniz? Valizinizi hazırlayın, bu yıl Sevgililer Günü çok özel olsun istiyorsanız, yola çıkma vakti! İşte sevdiğiniz kişiyle birlikte Sevgililer Günü’nü ölümsüzleştirebileceğiniz 8 farklı yer…

 

1- Kapadokya
Doğası, tarihi ve muhteşem manzarasıyla romantizmi yaşayabileceğiniz yer… Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin bulunduğu bölgeyi kapsıyor. Büyüleyici atmosferin tadını çıkarmak istiyorsanız; balon yolculuğu yaparak, eşsiz tarihi dokuyu izleyebilirsiniz. Bölgenin özgün yapısını oluşturan kayalara oyulmuş Kapadokya evlerinde konaklayabilirsiniz.

 

Meraklısına not: Zingat.com Bölge Raporu ocak ayı verilerine göre Nevşehir ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 130 bin 312 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 479 TL.

 

2- Büyükada
İstanbul’dan sadece bir vapurla uzaklaşıp, bambaşka bir atmosferde Sevgililer Günü’nü geçirebilirsiniz. Büyükada’ya şehir hatları vapurları ya da feribotlarla ulaşabilirsiniz. Sevgilinizle birlikte doğayla iç içe; eski ada evlerinin bulunduğu sokaklarda yürüyerek, nostaljik bir gün geçirebilirsiniz.

 

Meraklısına not: Büyükada’da satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 589 bin 663 TL. Yine ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 1.999 TL.

 

3- Şirince
Şirince, İzmir Selçuk ilçesine bağlı bir mahalle. Meyve ve zeytin ağaçlarının çevrelediği tepelerin ardında masalsı bir mahallede vakit geçirmek oldukça keyifli olacaktır. Arnavut kaldırımları, kendine has ahşap evleri sevgilinizle birlikte keşfedebilirsiniz.

Meraklısına not: İzmir’de satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 303 bin 127 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 1.342 TL.

 

İstanbul’un en romantik yerleri

 

4- Alaçatı
Alaçatı, Çeşme ilçesinin belki de en popüler mahallesi. Her ne kadar yaz aylarında rüzgâr sörfüne elverişli doğasıyla ünlü olsa da kışın da Alaçatı’nın keyfini çıkartabilir, restore edilmiş eski Rum evlerinde konaklayabilir ve bölgeye özel tatları deneyebilirsiniz.

 

Meraklısına not: Çeşme’de satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 557 bin 649 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 1.898 TL.

 

5- Ayder Yaylası
Türkiye’nin en bilinen yaylası Ayder, Rize ilinde bulunuyor. Eşsiz doğal güzellikleri size dünyanın ötesinde bir yerde olduğunuzu hissettirebilir. Ayder, Çamlıhemşin İlçe merkezine 19 kilometre uzaklıkta. Bu yol boyunca şelalelerin ve ormanın büyüsüne kapılabilirsiniz.

 

Meraklısına not: Rize’de satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 224.095 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 742 TL.

 

6- Ağva
Akıp giden bir nehir kıyısında aşkınızı tazelemek istiyorsanız, Ağva’yı tercih etmelisiniz. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Ağva’ya 2 – 3 saatte ulaşabilirsiniz. İstanbul’a yakın ancak tamamen farklı bir atmosferle karşılaşacaksınız.

 

 

Meraklısına not: Şile’de satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 341 bin 142 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 1.331 TL.

 

7- Uludağ
Kışın doğa sporları denince akla Uludağ gelir. Bembeyaz karların ortasında sevgilinizle kış sporları yaparak harika bir gün geçirebilirsiniz. Bursa şehrine çok yakın olan Uludağ’da konaklamak içinde pek çok alternatif mevcut.

 

Meraklısına not: Bursa’da satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 205 bin 55 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 945 TL.

 

8- Datça
Muğla ilinin sakinliği ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçesi Datça, şubat ayındaki sessizliği ve manzarasıyla sizi büyüleyecek. Yaz aylarının kalabalığından uzak, sevgilinizle yeşilin ve mavinin tadını çıkartabilirsiniz.

 

Meraklısına not: Datça’da satın alınan ortalama 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 425 bin 503 TL. Ortalama 100 metrekare için kira fiyatı ise 1.483 TL.

Sevgililer Günü’nde evinize mutluluk verecek 5 obje!

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap