Sonbaharda evinizi satışa hazırlamanın 8 yolu

Yazıyı paylaş:


Satılık ev sahiplerinin ve gayrimenkul danışmanlarının ortak bir amacı vardır: evi en kısa zamanda en iyi fiyata satılması. Evinizi sonbaharda satmaya karar verdiyseniz, mevsimin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yaz aylarının sıcak günleri geride kaldığı için alıcıların evinizi gezmesi daha kolay olacaktır.

Sonbaharda ev sahibi olmak isteyenler, kış aylarının soğuk günlerinde taşınmak istemeyebilirler, bu nedenle ev satın alırken, daha kararlı ve sonuç odaklı olacaklardır. Peki evinizi sonbahar aylarında en hızlı şekilde satmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

İşte sonbaharda evinizi en kısa sürede, en iyi fiyata satmak için yapmanız gerekenler…

 

1) Fotoğraf
Satılık ev ilanınız, alıcılarla kuracağınız ilk bağlantıdır. Özellikle ilanınızda yer alacak fotoğraflar, evinizi tam anlamıyla yansıtmalı. Fotoğrafları, güneş ışığının en iyi olduğu saatlerde, doğru açılarda çekmeye özen gösterin. Öne çıkarmak istediğiniz alanlara daha fazla aydınlatma sağlayabilirsiniz. Doğru ışığı ve açıyı yakalamak kolay olmayabilir, bu nedenler fotoğraf konusunda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

 

2) İlan metni
İlan fotoğrafı kadar ilanınız için kullandığınız başlık da çok önemli. Satılık evin öne çıkan özelliklerini kısa ve net şekilde belirten ilan başlıklar her zaman daha çok ilgi görür.
Aynı zamanda ilan açıklama metninde evin özellikleri, konumu, ulaşım olanakları, okul, hastane gibi kurumlara yakınlığı mutlaka belirtilmeli.

 

3) İlk görüş
Evinizi ziyaret edecek potansiyel müşterilerin ilk izlenimlerinin olumlu olması için satılık konutunuzun dış alanının iyi göründüğünden emin olun. Bahçeniz varsa kurumuş yapraklardan arındırıp, çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Satılık konut, apartman dairesi ise koridorların, dış kapının düzenli ve temiz göründüğünden emin olun.

4) Temizlik
Temiz bir ev, alıcılar üzerinde iyi bir izlenim yaratmanızı sağlar. Evin, her yerini temizlerseniz, alıcılar, evi satın almaya bir adım daha yaklaşacaktır.

 

5) Boya-Badana
Tüm odaları, tek ve açık tonlarda bir renge boyayabilirsiniz. Açık renkler evin daha aydınlık ve temiz görünmesini sağlar. Bu etkiyi artırmak için tavanları beyaza boyayabilirsiniz.

 

6) Tadilat
Tüm taşınmaz eşyaların çalıştığından emin olun. Kapı ve pencerelerin sorunsuz açılıp, açılmadığını kontrol edin. Tadilat gerektirmeyen bir ev, alıcıların masraflarını düşüreceğinden eviniz cazip bir seçenek olacaktır.

 

Alıcı bulamayan satılık ev ilanları için 7 öneri!

 

7) Detaylar
Evininizi diğerlerinden ayırmanın en iyi yolu detaylara odaklanmaktır. Mutfak tezgâhlarına meyve sepetleri koyabilir, banyoyu hoş kokular, çiçek ve mumlarla süsleyebilirsiniz. Böylelikle evinizde sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Detayları kişiselleştirmeden, seçimlerinizde sadeliği tercih ederseniz, alıcıların kendilerini evinde hissetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 

8) Ziyaret saatleri
Evinizi görmek isteyen alıcılarla günün en güzel ışık alan saatinde randevulaşmaya çalışın. Hafta içi mesai saatleri içinde alıcılarla buluşmanız zor olabilir, hafta sonu gündüz saatlerini tercih edebilirsiniz.

 

Evinizin değerini biliyor musunuz?

BENZER YAZILAR