Sur Yapı Antalya’da daire teslimine kadar peşinat yok

Yazıyı paylaş:

Sur Yapı Antalya sakinleri yeni evlerine taşınmaya başlıyor. Sur Yapı’nın hayata geçirdiği projede, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle iskan işlemleri hızla tamamlanan 13 blokun daha teslimlerine başlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sur Yapı 8 milyar TL’lik yatırım bütçesiyle hayata geçirdiği Sur Yapı Antalya Projesi’nin ilk etabı olan Park Etabı’nda, 6 bin 417 konutun teslimlerine 2020 Haziran ayında başladı. Projenin kademeli olarak tamamlanan diğer parsellerinde de teslimler devam ediyor.

Son olarak Park Etabı’ndaki E Parselde bulunan 13 bloktaki 906 dairenin inşaat ve iskan süreçleri de Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’yla koordineli şekilde tamamlandı. Bu bloklarda evi olanlar artık evlerine taşınabilecek. Yine inşaatın tamamlandığı 13 bloklu D Parselin önümüzdeki günlerde iskanı alınarak taşınma süreçleri başlayacak.

 

Teslime kadar sadece taksitle ev sahibi olma imkânı

Sur Yapı, isteyen herkes ev sahibi olabilsin diye teslime kadar sadece taksit ödemeli yeni bir kampanya başlattı. Ara ödemenin olmadığı kampanya kapsamında konut alıcıları, peşinat ödemesini evlerini teslim aldıktan sonra yapıyor. Antalya Projesi’nde de geçerli olan kampanya teslim öncesi peşinatsız, ara ödemesiz, 0,99 özel kredi oranıyla ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

Kampanya dahilinde sunulan tamamı taksitli ödeme seçeneğinden yararlanmak isteyenler için örneğin; Antalya Projesi Park Etabı’nda yer alan 118,5 metrekare, 2+1, 669 bin TL’lik bir dairenin yüzde 20’lik peşinatı (133.800 TL) ilk etapta alınmıyor. Kalan yüzde 80’ini (535.200 TL) üzerinden 120 aylık sabit taksit uygulamasıyla ayda 7.641 TL ödeme ile ev sahibi olunuyor. Peşinat alımı ise daire teslim edildikten sonra gerçekleşiyor.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Antalya’da inşa ettikleri yeni şehrin adım adım gerçeğe döndüğünü ifade etti. Elmas, ‘Antalya projemizin ilk etabı olan Park Etabı’nın 606 daireden oluşan 9 bloklu A parselinde, 2020 Haziran ayında teslimlerle birlikte yaşamı başlatmıştık. Ev hayallerine ilk kavuşanlar bir süredir yaşamaya devam ederken ailemize yenileri de ekleniyor. Şimdi 906 dairelik 13 bloktan oluşan E parselinin de inşaatını tamamlayarak teslimine başlamış bulunuyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Hızlı inşaat yapmanın yanında iskan ve yasal süreçlerin de hızlı bir şekilde gerçekleşmesinin kendilerinden mutlu haber bekleyenler için büyük önem arz ettiğini vurgulayan Elmas, ‘Ortaya çıkarılan bu emek ile 906 aile daha hayallerindeki evlerine daha hızlı taşınma imkanı bulacak. Taşınmalar da istenilen zamanda başlayacak ve ailemize yeni üyeler katılacak. İnşaatın tamamlandığı 912 daireden oluşan 13 blokluk D parselimizin de kısa sürede iskan sürecine geçeceğiz.’ açıklamasında bulundu.

 

Sur Cadde ‘Antalya’nın Şanzelizesi’

Açıklamaya göre, Sur Yapı Antalya Projesi’nin içerisinde yer alan Sur Cadde, cadde konsepti, modern mimarisi, cafe-restoranları ve hem daire hem ofis kullanımına uygun konutları ile Sur Yapı Antalya’nın ticaret ve yaşam merkezi haline geliyor. İkinci etapta yer alan Sur Cadde’de inşaat hızla ilerliyor.

Sur Yapı Antalya Projesi’nin merakla beklenen Turkuaz sitesinin inşası da hızla devam ediyor. ‘Suyla gelen medeniyet’ temasının hakim olduğu Turkuaz sitesinin tüm blokları su kenarında yer alıyor. Turkuaz sitesi, yemyeşil bahçesi ve rengarenk çiçekleri, çocuklar ve yetişkinler için dört mevsim kullanılacak açık ve kapalı yüzme havuzları, gölet kenarındaki dinlenme alanları, site konsepti içerisinde oluşturulan meydanlar, yürüyüş yolları ve modern çevre düzenlemesiyle ön plana çıkıyor. Türkiye’nin markası Antalya’da inşa edilen bu modern şehirde geniş balkon kapıları, turkuaz rengi göletlerin, portakal ve limon ağaçlarının, zeytinliklerin, rengarenk çiçeklerin bulunduğu Turkuaz sitesine açılıyor. Turkuaz etabında inşaat hızla ilerliyor.

 

 


BENZER YAZILAR