Tapu randevusu nasıl alınır?

Yazıyı paylaş:


Tapu işlemlerini gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden randevu almanız gerekiyor. Randevunuzu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çağrı merkezinden ya da web sitesi üzerinden online olarak alabilirsiniz. İşte tapu randevusu alabilmenin yolları…

 

Tapu işlemlerinde akıllı telefon kolaylığı!

 

Aynı gün içinde 1 randevu alabilirsiniz
Tapu işlemlerinizi gerçekleştirmek için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün 181 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz. Ancak çağrı merkezlerinin yoğunluğu düşünüldüğünde online randevu almak size zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Online randevu almadan önce bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor:
• Web sitesinde randevuların, uygun tarih ve saat aralığında kimlik numarası ve müdürlük kontejanına göre alınabildiğini unutmayın.
• Eğer kontejan dolmuşsa o gün için randevu alamazsınız, şansınızı başka bir gün için deneyin!
• Tapu randevunuzu taşınmazın kayıtlı olduğu tapu müdürlüğünden ya da farklı bir müdürlükten alabilirsiniz.
• Bir yıl içinde aynı kimlik numarasıyla aldığınız randevunuza 5 kez gitmezseniz, aynı yıl içinde yeni bir randevu alamazsınız.
• Aynı gün içinde sadece tek bir randevu alabilirsiniz.

 

Yatırım amaçlı alınacak evde aranacak 8 özellik

 

e-Randevu ile zaman tasarrufu sağlayın
Online randevu almak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün web sitesi www.tkgm.gov.tr’de yer alan e-randevu sekmesini tıklayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Bu site üzerinden randevu alabilir, almış olduğunuz randevuyu sorgulayabilir ya da iptal edebilirsiniz.

Eğer ilk kez randevu alacaksanız “Randevu Al” butonunu tıklayın. Sonra sırasıyla karşınıza çıkan “Kimlik Doğrulama”, “İletişim Bilgileri”, “Müdürlük Seçimi”, “İşlem Seçimi”, “Randevu Tarihi” ve Randevu Onayı” işlemlerini tamamlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.


BENZER YAZILAR

1 yorum

Naci31 Mayıs 2021 - 20:43

ARSA TAPUSUNU ÜZERİME GEÇİRMEK İSTİYORUM.

Reply

Yorum Yap