Tekirdağ’ın hangi ilçesi emlakta dikkat çekti?

Yazıyı paylaş:

Tekirdağ, 2017 yılında gayrimenkul satış rakamlarında Kapaklı ilçesi ile dikkat çekti. Tekirdağ‘ın Kapaklı ilçesinde 2017 yılında 9 bin 561 adet konut, arsa ve tarla satışı işlemi yapıldı.

26 milyon 310 bin 469 TL tutarında harç tahsilatı gerçekleştirildi. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçenin inşaat sektöründe Türkiye ortalamasının üzerinde büyüme gösterdiğini söyledi. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz sene içerisinde ilçemizde 4 bin 721 adet konut ve işyeri satılmış, 2 bin 850 adet konut ve işyerine ait tapu tahsisi yapılmıştır. 2017 yılında konut, arsa ve tarla olarak toplam 9 bin 561 adet satış işlemi yapılan ilçemizde, Tapu Müdürlüğümüz buna paralel olarak toplamda 26 milyon 310 bin 469 TL tutarında harç tahsilatı gerçekleştirmiştir” dedi.

 

Kaymakam Mehmet Yüzer, “Bereketli toprakları, çalışkan insanları, gelişmiş organize sanayisi ile hızla gelişen, kalkınma ve büyüme hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ilçemizde yaşanan nüfus artışına paralel olarak, yatırımlar artmakta ve ilçemiz inşaat sektöründe Türkiye ortalamasının üzerinde bir büyüme göstermektedir” ifadelerine yer verdi.

 

Tekirdağ’da satılık daire fiyatları ne kadar?

İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken Tekirdağ, son yıllarda gayrimenkul yatırımcıların ilgi odağında. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Tekirdağ satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.53 artış gösterdi. Tekirdağ şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.540 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor. Tekirdağ’da şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 115 bin 497 TL ile 192 bin 500 TL arasında değişiyor.

 


BENZER YAZILAR