TOKİ arsaları satışa çıktı

Yazıyı paylaş:


TOKİ tarafından 76 arsa satışa çıkarıldı. Açık artırma yöntemiyle satılacak TOKİ arsaları İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’nın da aralarında olduğu çeşitli illerinde bulunuyor.

 

TOKİ müzayedesi ne zaman?

Toplam 971 bin 623 metrekare büyüklüğündeki 76 arsa şu illerde yer alıyor: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, İstanbul, İzmir, Konya, Ordu, Sivas ve Trabzon.

Arsalar konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, sosyal kültürel tesis, otel, üniversite, özel ilköğretim ve ortaöğretim okulu niteliği taşıyor.

TOKİ’nin 76 arsasını toplamda yaklaşık 743 milyon TL muhammen bedelle açık artırma yöntemiyle satışa çıkaracağı müzayedenin tarihi 26 Ocak, Perşembe günü olarak açıklandı. TOKİ müzayedesi, saat 13.30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve İstanbul’daki TURYAP Genel Müdürlük Müzayede Salonu’nda yapılacak.

 

TOKİ’den yatırımcıya fırsat

Ankara’da küçük sanayi sitesi alanları, özel ortaöğretim ve üniversite alanı

• Ankara, Yenimahalle Yakacık’ta, küçük sanayi sitesi ve depolama alanı niteliğindeki 47 adet parsel (beş ayrı lot olarak) yüzde 25 peşin 60 ay vade,

• Etimesgut Aşağıyurtçu’da üniversite alanı yüzde 15 peşin 48 ay vade ile özel ortaöğretim tesis alanı ise peşin olarak satışa sunulacak.

 

İstanbul’da bakım ve akaryakıt, özel ilköğretim ve sosyal kültürel tesis alanları

• İstanbul Başakşehir ve Kâğıthane’de bakım ve akaryakıt tesis alanları niteliğindeki taşınmazlar yüzde 25 peşin 6 ay vadeye,

• Yine Başakşehir’de bulunan sosyal kültürel tesis alanları yüzde 15 peşin ve 48 ay vade ile özel ilköğretim alanı ise peşin olarak satışa sunulacak.

 

Antalya’da ticaret ve turizm alanı

• Antalya Muratpaşa Bahçelievler’de 40.000 metrekarelik, ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz, yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satışa sunulacak.

 

İzmir’de toplu işyeri, ticaret, turizm, konut, park, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanları

• İzmir Bornova Doğanlar’da 135.750 metrekarelik toplu işyeri, ticaret, Belediye Hizmet Alanı, akaryakıt+LPG ve servis istasyonu ile otopark alanı nitelikli taşınmaz yüzde 25 peşin 24 ay vadeyle,

• İzmir Konak Kültür Mahallesi’nde bulunan 12.826 metrekarelik ticaret, turizm, konut ve park alanı niteliğindeki taşınmaz yüzde 25 peşin ve 24 ay vadeyle satışa sunulacak.

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap